Skip to content

Systemy implantologiczne

Systemy implantologiczne stosowane przez naszych implantologów powstały dzięki połączeniu najnowszych technologii oraz kilkudziesięcioletnich doświadczeń tysięcy lekarzy i pracy naukowców na całym świecie. Nasi lekarze w swojej codziennej praktyce wykorzystują systemy sprawdzonych i renomowanych producentów, takich jak NeoBiotech, Implant Direct, MIS, ICX i innych. Największy wpływ na wybór konkretnego systemu ma indywidualna sytuacja kliniczna.

Systemy Implantologiczne

Jakie systemy implantologiczne stosujemy?

Implanty zębowe wykonane są z tytanu, materiału biokompatybilnego z ludzką tkanką. Tytan posiada bardzo pożądane przez nas cechy. Jako materiał nie jest postrzegany przez organizm jako ciało obce. Kość tworzy z nimi bardzo mocne i trwałe połączenie – zjawisko to zwane jest osteointegracją. Najnowsze i sprawdzone systemy implantologiczne charakteryzują się szerokim asortymentem implantów dentystycznych w pełnej gamie rozmiarów. Ze wskazaniami dla wszystkich typów kości i protokołów chirurgicznych. Tak aby spełnić wymogi pacjenta na każdym poziomie i w wybranym przez niego sposobie leczenia.

Dodatkowe elementy uzupełnień protetycznych wykonane są ze stopów złota, polimerów lub tytanu. Szeroki wybór łączników protetycznych, w tym także możliwość wykonania łączników indywidualnych, pozwala na wykonanie bardzo estetycznych uzupełnień protetycznych i gwarantuje wysoką trwałość wykonywanych prac.

Systemy implantologiczne

Geometria najnowszych implantów zapewnia idealną stabilizację implantów w trzech obszarach – w blaszce zbitej kości, środkowej części gąbczastej oraz w dolnej warstwie korowej kości. Pierwotna stabilizacja implantu w trakcie procesu osteointegracji zmniejsza ryzyko niepowodzenia zabiegu implantacji. Powierzchnia tytanowych implantów dentystycznych jest specjalnie przygotowywana i wzbogacana poprzez piaskowanie i wytrawianie tytanu. Zabiegi te zwiększają istotnie powierzchnię kontaktu implantu z kością, polepszając siłę jego utrzymania. Dodatkowo tak przygotowana powierzchnia pobudza komórki kości do wzrostu i przyspiesza osseointegrację wszczepu. Dla powodzenia całego procesu leczenia ogromne znaczenie ma też rodzaj i jakość połączenia implant – łącznik. Najnowsze osiągnięcia w konstrukcji implantów pozwalają na stworzenie nieprzenikalnego uszczelnienia pomiędzy górną częścią implantu a pozostałymi elementami i tkanką miękką – dziąsłem. Zapobiega to przedostawaniu się bakterii a także minimalizuje ryzyko utraty kości, oraz znacząco wpływa na estetykę wszczepu.

Zapraszamy na konsultacje implantologiczne w naszej Klinice. W celu dokonania rezerwacji terminu prosimy o kontakt telefoniczny: 58 300 05 88.

.