Skip to content

Reciproc

Reciproc – mikrosilnik endodontyczny jest to nowoczesnym narzędziem endodontycznym, które pozwala w sposób łatwy dla lekarza endodonty i bezpieczny dla pacjenta, na bardzo dokładne, mechaniczne opracowanie systemu kanałów podczas leczenia endodontycznego. Bardzo dużym walorem tego mikrosilnika endodontycznego, jest wbudowany endometr. Pozwala on na pracę pilnikami w kanale pod ustawiczną kontrolą. Zapobiega to podrażnieniom tkanek okołowierzchołkowych i pozwala na dokładne opracowanie całego kanału do samego wierzchołka. Kluczowym czynnikiem w leczeniu kanałowym, wydaję się udrożnienie i opracowanie wszystkich kanałów dokładnie, celem pozbycia się bakterii. Stosowane powszechnie, ręczne pilniki kanałowe także to umożliwiają. Nie są jednak tak skuteczne i efektywne, jak pilniki maszynowe zakładane na mikrosilnik endodontyczny.

Reciproc – mikrosilnik endodontyczny:

Reciproc posiada dodatkowo specjalne ustawienia dla rewolucyjnego trybu pracy, wykonując tzw. ruch reciprokalny ( w prawo – lewo). Umożliwia to opracowanie nawet najbardziej zakrzywionych kanałów, przy minimalnym ryzyku złamania narzędzia. Mikrosilnik posiada kontrolowany moment obrotowy dla bezpiecznego stosowania różnych pilników NiTi. Są to specjalne pilniki maszynowe niklowo- tytanowe. Charakteryzują się bardzo dużą elastycznością oraz wytrzymałością na złamania. Umożliwiają bezpieczną pracę w trudnych warunkach zakrzywionych i zwężonych kanałów.

System endodontyczny Reciproc, w połączeniu z mikroskopem oraz systemami do termicznej kondensacji gutaperki, umożliwia naszym lekarzom stomatologom prawidłowe przeprowadzenie leczenia kanałowego, niejednokrotnie znacznie skracając czas trwania zabiegów.