Skip to content

Endometr cyfrowy NSK

Endometr cyfrowy stomatologiczny iPex został zaprezentowany   podczas międzynarodowych targów IDS 2013 w Kolonii. Jest to produkt japońskiego koncernu NSK. To co wyróżnia endometr iPex od innych, to duża łatwość i prostota w obsłudze oraz precyzja pomiaru. Endometr służy do pomiaru długości kanału korzeniowego. Mierzenie długości kanałów za pomocą endometru jest dokładną, szybką i bezbolesną dla pacjenta metodą. Endometr składa się z dwóch elektrod oraz jednostki centralnej. Jedną z elektrod zakłada się na wargę, drugą natomiast podpina do narzędzia, którym może być aparat do endodoncji, kątnica endodontyczna, oraz inne urządzenia kanałowe.

Endometr

Jak działa endometr cyfrowy?

W pracy endometru wykorzystywany jest fakt, że pomiędzy błoną śluzową jamy ustnej a tkankami otaczającymi korzeń zęba występuje stały opór elektryczny. Po otwarciu zęba przez stomatologa, do kanału wprowadza się podpięte narzędzie kanałowe. Na monitorze jednostki centralnej, endometrze, można obserwować na jakiej aktualnie głębokości dane narzędzie się znajduje. Dokładność pomiaru co 0,1 mm pozwala dokładnie określić osiągnięty wierzchołek, sygnalizując dźwiękiem jego przekroczenie. Wyświetlacz pokazuje stan pracy w kanale zarówno w wersji „liniowej”, jak i cyfrowo określając położenie narzędzia kanałowego.

Nowy udoskonalony endometr cyfrowy pozycji szczytowej firmy NSK został rozwinięty po to, by mierzyć dokładnie długość kanału we wszystkich warunkach, które mogą panować w jamie ustnej: suchych, mokrych, również takich z wyciekiem krwi. Z pośród wielu zalet, które posiada ten nowoczesny endometr można wyróżnić takie jak:

  • szybkie i dokładne pomiary,
  • duży i łatwy do obsługi monitor LCD,
  • lokalizator pozycji szczytowej oraz wygodny w obsłudze interface.

Endometr iPex gwarantuje bezpieczeństwo przy leczeniu kanałowym i zapewnia lepszy komfort samemu pacjentowi, bez wystawiania go na szkodliwe promieniowanie RTG.