Skip to content

Wybielanie zębów

Wiele osób marzy o perłowym, śnieżnobiałym uśmiechu. Wybielanie zębów jest jedną z form rozjaśnienia zębów. W Klinice Uśmiechu Perfect Smile oferujemy naszym pacjentom najbardziej nowoczesne formy wybielania zębów. Podczas wizyty konsultacyjnej nasi lekarze dokładnie wyjaśniają na czym polega każda z metod wybielania zębów.

Przeprowadzane jest dokładne badanie zębów i jamy ustnej. Stomatolog ocenia czy stan zębów danego pacjenta nadaje się do przeprowadzenia wybielania. Wszystkie ubytki próchnicowe oraz odsłonięte szyjki koron zębowych powinny być wcześniej wyleczone i odpowiednio zaopatrzone. Przeciwwskazaniem jest także zły stan dziąseł. Krwawienie podczas szczotkowania jest objawem stanu zapalnego, który wymaga wcześniej określonego leczenia stomatologicznego. Aby wybielanie było skuteczne należy przeprowadzić wcześniej profesjonalne czyszczenie w gabinecie, obejmujące skaling ultradźwiękowy oraz piaskowanie. Pozwala to pozbyć się wszelkich osadów oraz warunkuje większą podatność tkanki zębowej na środek wybielający.

Wybielanie zębów – którą metodę wybrać?

  • Wybielanie zębów lampą – to metoda dająca bardziej spektakularne efekty. Cała procedura trwa ok. 1,5 godziny. Szyjki zębowe oraz dziąsła są osłonięte specjalnym gumowym koferdamem, chroniącym przed środkiem wybielającym. Aplikacja żelu podczas wybielania laserowego wykonywana jest trzykrotnie. Światło specjalnej lampy ma za zadanie dodatkową aktywację żelu wybielającego. Zaletą tej metody jest szybkość wystąpienia efektu. Już po wizycie możemy spodziewać się efektu śnieżnobiałych zębów.
  • Wybielanie zębów nakładkowe – to metoda przeznaczona dla bardziej wytrwałych pacjentów. Po wykonaniu wycisków w gabinecie są one przesyłane do laboratorium dentystycznego. Tam przygotowywane są indywidualne silikonowe nakładki. Po paru dniach stomatolog może sprawdzić poprawność wykonania takich nakładek w gabinecie. Pacjent aplikuje do nakładek specjalny żel o mniejszym stężeniu, niż stosowany w metodzie laserowej. Preparat razem z nakładkami stosuje się w nocy. Z reguły cały proces trwa średnio 10-14 dni.
Wybielanie zębów

Bardzo skuteczną formą wybielania jest połączenie obu metod. Po wybielaniu laserowym pacjent otrzymuje dodatkowo nakładki. Umożliwia to stabilizacje uzyskanego efektu. Pacjent ma możliwość także zastosowania nakładek po paru latach ponownie, kiedy efekt uzyskany wcześniej nie jest już tak wyraźny.