Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Licówki porcelanowe

Obecnie wielu pacjentów zgłasza się do naszej kliniki, ponieważ nie są zadowoleni z wyglądu swoich zębów przednich. Estetyka uśmiechu jest dla nich tak samo ważna jak inne aspekty urody i życia. Cieszymy się, że możemy wpłynąć pozytywnie nie tylko na zdrowie zębów, ale również na emocjonalne i psychologiczno-społeczne życie naszych pacjentów. Nowoczesne materiały stomatologiczne oraz metody pracy umożliwiają nam wykonanie estetycznych korekt zębów przy jednoczesnym zachowaniu dużej ilości tkanek naturalnych. Wymagania estetyczne pacjentów są coraz większe, dotyczy to nie tylko zębów przednich lecz również i bocznych. Jedną z metod uzupełnień protetycznych są licówki porcelanowe.

Licówki porcelanowe to przezierna ceramika, grubości już od 0,2 mm, cienkie płatki porcelany, które nakleja się na zęby i które stanowią estetyczną alternatywę dla koron pełnoceramicznych i tradycyjnych uzupełnień metalowo-ceramicznych. To właśnie dzięki licówkom można szybko i trwale zmienić swój uśmiech, nie poświęcając przy tym zbyt dużej ilości naturalnych tkanek. Jedną z najważniejszych zalet licówek porcelanowych jest minimalna reakcja przyzębia na ich obecność. Wykończone i wypolerowane krawędzie licówek ułatwiają utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Wskazania dla licówek porcelanowych:

Wachlarz wskazań dla licówek porcelanowych jest bardzo szeroki. Można za ich pomocą zmieniać:

  • kształt zębów;
  • kolor;
  • pokrywać przebarwienia;
  • korygować ustawienie w łuku;
  • zamykać diastemy.

Dzięki zastosowaniu licówek porcelanowych dentysta jest w stanie zastąpić nieestetyczne zęby materiałem ceramicznym, który charakteryzuje się taką samą masą i przeziernością jak naturalne szkliwo, a tym samym pozwala na uzyskanie naturalnego, estetycznego wyglądu przy minimalnej ingerencji w strukturę zęba.

Przed podjęciem decyzji o pokryciu zębów licówkami, lekarz przeprowadza wnikliwe badanie kliniczne i radiologiczne w celu określenia stanu tkanek miękkich i twardych. Analizuje również uśmiech pacjenta i możliwości zastosowania tego typu uzupełnień. Standardowo zakłada się 6-8 licówek w przednim odcinku łuku zębowego. Projektując uśmiech pacjenta bierzemy pod uwagę ogólny wyraz twarzy, wygląd ust (ich kształt i aktywność podczas ruchów czynnościowych) oraz kolor zębów i ich ustawienie. Przed założeniem licówek konieczne jest przygotowanie zębów. Preparacja zębów zależy od dane przypadku. Nie zawsze zachodzi konieczność szlifowania zębów, w zależności od wybranego systemu addytywnego. Reszta zębów przed zabiegiem powinna być odpowiednio przygotowana, czyli wyleczona i poddana zabiegom skalingu piaskowania i wybielania. Poniżej przedstawiamy dwa przypadki Pacjentów, u których zastosowane zostały licówki porcelanowe:

Licówki porcelanoweLicówki porcelanoweLicówki GdańskLicówki Gdańsk

 

 

 

Aby długo cieszyć się wspaniałym uśmiechem, po zabiegu pamiętaj o wizytach kontrolnych. Odwiedzaj nas regularnie, co 6 miesięcy.

Licówki Gdańsk | Dentysta Gdańsk, Implanty Gdańsk, Ortodonta Gdańsk, Stomatolog Gdańsk. Klinika Stomatologiczna Perfect Smile.