Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Korony pełnoceramiczne

Korony pełnoceramiczne to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie protetyki i stomatologii estetycznej. Korony te wykonywane są na podbudowie z tlenku cyrkonu – materiału bardzo twardego i odpornego na ścieranie, a zarazem biokompatybilnego i dobrze tolerowanego przez nasz organizm.

Korony pełnoceramiczne

Tlenek cyrkonu posiada twardość 7,5 w 10 stopniowej skali Mohrsa

Struktura tlenku cyrkonu powoduje, że światło na koronach pełnoceramicznych zachowuje się jak na własnych zdrowych zębach. Pozwala nam to osiągać doskonałe efekty estetyczne, min. doskonałą naturalną przezierność koron oraz naturalne refleksy świetlne.

Korony pełnoceramiczne

Idealnie estetyczne korony – bez wad i kompromisów

Korony pełnoceramiczne – zalety i wady.

Wszelkie wady i niedoskonałości koron wykonywanych metodą klasyczną (czyli z zastosowaniem porcelany napalanej na metal) w przypadku koron pełnoceramicznych nie występują. Charakteryzują się one doskonałą estetyką, gładkością, szczelnością i szerokimi możliwościami charakteryzacji, co pozwala na wykonanie koron, których nie sposób odróżnić od koron własnych zębów.

Korony pełnoceramiczne stanowią więc wyższą generację koron w porównaniu do tradycyjnych koron na podbudowie metalowej. Stanowią metodę z wyboru w estetycznych pracach protetycznych, szczególnie w odcinku przednim.

Korony pełnoceramiczne

Porównanie budowy korony klasycznej na metalu i koron na cyrkonie.

Korony pełnoceramiczne

Stare korony porcelanowe na podbudowie metalowej.

Korony pełnoceramiczne

Stare nieestetyczne korony metalowe zastąpione zostały przez korony pełnoceramiczne.

Oprócz oczywistych zalet estetycznych korony pełnoceramiczne charakteryzują się również idealnym wykonaniem pod względem technicznym oraz najlepszą szczelnością. Osiągamy to dzięki zastosowaniu skanera, który skanuje cyfrowo i bezdotykowo model protetyczny (system CAD/CAM). Na podstawie danych cyfrowych przesyłanych dalej przez skaner i przetwarzanych komputerowo, laboratorium protetyczne projektuje kształt podbudowy cyrkonowej (CAD). W kolejnym etapie zaprojektowane uzupełnienie frezowane jest w bloczku cyrkonu przez komputerowo sterowaną frezarkę z dokładnością do kilku-kilkunastu mikronów (CAM).

Korony pełnoceramiczne

Skaner, oprogramowanie komputerowe oraz frezarka – wyposażenie nowoczesnego laboratorium protetycznego.

Korony pełnoceramiczne to bardzo uniwersalne uzupełnienia protetyczne – stosowane zarówno w sytuacjach wymagających wykonania pojedynczej korony, dopasowanej idealnie do reszty naturalnych zębów, jak i do odbudowy większych braków w odcinkach bocznych oraz prac na implantach.

 

Korony pełnoceramiczne | Dentysta Gdańsk, Implanty Gdańsk, Ortodonta Gdańsk, Stomatolog Gdańsk. Klinika Stomatologiczna Perfect Smile.