Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Korony cyfrowe Lava

Korony cyfrowe Lava, Cercon, Procera, wykonywane w technice cyfrowej CAD/CAM są to korony pełnoceramiczne kojarzone często przez pacjentów jako po prostu korony cyfrowe. Aktualnie stały się bardzo powszechne. Jeszcze 10 lat temu dostęp do tego rodzaju produktów był w Polsce mocno ograniczony ze względu na technologię wykonania, która nie była jeszcze dostępna. Wyróżniają się doskonałą kosmetyką i szczelnością, dzięki czemu mocno ograniczyły zastosowanie klasycznych koron porcelanowych napalanych na różne stopy metali.

Korony cyfrowe Lava

Z czego powstają korony cyfrowe Lava?

Podstawą koron wykonywanych w tej technice jest czapeczka wykonana z tlenku cyrkonu. W laboratorium dentystycznym jest ona wykonywana na podstawie skanu komputerowego przeprowadzanego na modelu gipsowym pacjenta. Następnie obraz ten wysyłany jest do specjalnej frezarki, która z małego bloczka cyrkonowego wycina pożądany kształt czapeczki. Technologia wykonania zapewnia idealną szczelność takiej korony. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w obszarze poddziąsłowym. Korony cyfrowe Lava nie powodują podrażnień i stanów zapalnych. Owa cyrkonowa czapeczka służy jako podstawa korony, na którą technik napala kolejne warstwy ceramiki odpowiadające za estetyczny wygląd przyszłej korony. W zależności od tego z czego wykonany jest ząb filarowy na którym będzie potem zacementowana przyszła korona, technik dentystyczny ma do dyspozycji bloczki cyrkonowe przezierne lub opakerowe, zupełnie matowe.

Korony cyfrowe Lava

Jeżeli lekarz dentysta planuje wykonać koronę na tlenku cyrkonu CAD-CAM na zębie martwym, który jest ciemny, bądź na zębie zaopatrzonym we wkład stalowy, informacja taka jest przekazywana do laboratorium. Technik dentystyczny w takiej sytuacji, do wykonania podbudowy cyrkonowej, zastosuje bloczek matowy. Dzięki temu przyszła korona zakamufluje wszelkie przebarwienia oraz szare odcienie będące wyjściowo na zębie. Odstąpienie od stosowania koron na podbudowie stopów metali ograniczyło występowanie reakcji uczuleniowych. Tak zwane korony cyfrowe są całkowicie hypoalergiczne. Ryzyko wystąpienia uczuleń na ich składniki jest minimalne.

W naszej Klinice implantologicznej, korony cyfrowe Lava, Cercon, Procera to uzupełnienie protetyczne pierwszego wyboru. Ze względu na swoje właściwości, estetykę oraz dużą wytrzymałość są stosowane z powodzeniem zarówno w odcinku przednim jak i w przypadku zębów bocznych oraz prac na implantach.

Korony cyfrowe Lava | Dentysta Gdańsk, Implanty Gdańsk, Ortodonta Gdańsk, Stomatolog Gdańsk. Klinika Stomatologiczna Perfect Smile.