Skip to content

Nowoczesna diagnostyka

Nowoczesna diagnostyka stomatologiczna ogólnie pojęta w znaczącym stopniu pomaga w prawidłowym rozpoznaniu chorób jamy ustnej u pacjenta i pozwala na szybką i skuteczną reakcję lekarza stomatologa. Nasza Klinika Stomatologiczna jest placówką wielospecjalistyczną, dlatego nasi lekarze – stomatolodzy – specjaliści prowadzą pełną diagnostykę stomatologiczną na miejscu. Do zestawu podstawowych badań zaliczyć możemy:

  • badanie radiologiczne obejmujące zdjęcia zębów, cyfrowe zdjęcia panoramiczne oraz tomografię stożkową 3D;
  • badanie przyzębia i tkanek twardych zęba;
  • badanie stanu dziąseł oraz błony śluzowej jamy ustnej;
  • badanie węzłów chłonnych;
  • badania stawów skroniowo-żuchwowych;
  • wywiad z pacjentem;

Aby w pełni zrealizować ogólnie pojętą diagnostykę do Państwa dyspozycji jest sprzęt diagnostyczny najwyższej jakości, umożliwiający bezinwazyjne, a zatem całkowicie bezbolesne wykonanie serii badań. Do dyspozycji naszych lekarzy w Klinice znajduje się między innymi:

Diagnostyka stomatologiczna

Tomograf komputerowy renomowanej japońskiej firmy Morita. Posiada generator wysokiej częstotliwości dający maksymalną redukcję promieniowania, zapewniając bezpieczeństwo pacjenta i personelu obsługującego. Veraviewepocs 3D to najnowocześniejszy, w pełni cyfrowy aparat umożliwiający wykonywanie zdjęć pantomograficznych 2D, zdjęć tomograficznych 3D CT, zdjęć stawów skroniowo- żuchwowych oraz zdjęć zatok szczękowych.

Diagnostyka stomatologiczna Gdańsk

Aparat firmy Kodak to nowoczesny, cyfrowy system do wykonywania zdjęć rentgenowskich (rtg) wewnątrzustnych. Dawka promieniowania emitowanego przy wykonywaniu zdjęcia rentgenowskiego jest 10 razy mniejsza niż w przypadku tradycyjnego zdjęcia rtg na kliszy. Zdjęcia rtg pojedynczych zębów umożliwiają bardzo dokładną diagnostykę. Zdjęcie zapisywane jest na specjalnej płytce i odczytywane za pomocą urządzenia do radiowizjiografii Vista Scan i przesyłane dalej na komputer lekarza.

Nowoczesna diagnostyka stomatologiczna to również Radiowizjografia Vista Scan firmy Durr. Jest to urządzenie do odczytu cyfrowych zdjęć rentgenowskich.Zapraszamy również na wizyty kontrolne i przeglądy. Szczególnie te osoby, które cierpią na szybko postępującą próchnicę, dzieci i młodzież oraz pacjentów ze skłonnością do szybkiego osadzania się kamienia nazębnego. Bieżąca diagnostyka w zdecydowany sposób podnosi komfort codziennego życia i obniża koszty późniejszego leczenia.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza kontaktowego na stronie Kontakt.