Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Endodoncja mikroskopowa

Nasi lekarze endodonci w swojej codziennej praktyce spotykają się również z bardziej skomplikowanymi przypadkami wymagającymi leczenia kanałowego. Do takich sytuacji zaliczają się między innymi:

  • kiedy zęby z odmienną niż najczęściej spotykana anatomią korzeni i kanałów korzeniowych, co znacznie utrudnia przeprowadzenie leczenia kanałowego z użyciem standardowych technik leczenia.

Endodoncja mikroskopowa

  • kiedy zęby są z nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniem kanałowym w przeszłości;
  • kiedy zęby, w których podczas leczenia kanałowego doszło do powikłań – np. gdy w kanale utknęło złamane narzędzie lub doszło do perforacji korzenia;
  • kiedy zęby są przeleczone kanałowo prawidłowo, ale z wciąż aktywnymi stanami zapalnymi w okolicy okołowierzchołkowej.

Endodoncja mikroskopowa

Co robimy w takich sytuacjach?

W takich sytuacjach leczenie kanałowe powinno być przeprowadzane z wykorzystaniem najnowocześniejszych dostępnych technik leczenia. Kluczem do powodzenia już na początku obcowania z tymi trudnymi przypadkami jest prawidłowa diagnostyka. W Klinice Stomatologicznej Perfect Smile nasi lekarze dysponują wszelkimi możliwymi metodami obrazowania: cyfrowa radiowizjografia, zdjęcia pantomograficzne, oraz nieoceniona tomografia komputerowa.

Tomografia komputerowa

Po przeprowadzeniu niezbędnych badań wstępnych nasi endodonci przystępują do leczenia. Ma ono na celu usunięcie źródła problemu oraz prawidłowego wypełnienia kanałów korzeniowych. Podstawowym narzędziem pracy endodonty jest mikroskop zabiegowy. Pozwala on powiększyć pole zabiegowe do 27 razy oraz oświetlić je dodatkowo silnym światłem z niezależnego źródła.

Mikroskop stomatologiczny

Dzięki użyciu mikroskopu (endodoncja mikroskopowa) możliwe jest wykonanie wielu trudnych zabiegów. Między innymi takich jak usunięcie złamanego narzędzia z kanału, ponowne leczenie źle wypełnionego kanału lub odnalezienie i wyleczenie dodatkowego kanału korzeniowego. Wiele zębów skazanych wcześniej na usunięcie może być obecnie wyleczonych z użyciem nowoczesnych metod leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu zabiegowego.

Endodoncja mikroskopowa

Endodoncja mikroskopowa | Dentysta Gdańsk, Implanty Gdańsk, Ortodonta Gdańsk, Stomatolog Gdańsk. Klinika Stomatologiczna Perfect Smile.