Skip to content

Zastosowanie licówek pełnoceramicznych

Pierwsze zdjęcie doskonale obrazuje powód zgłoszenia się pacjentki do naszej kliniki. Celem była poprawa wyglądu zębów przednich w górnym łuku. Pacjentce zależało także na znaczącej poprawie wyglądu zębów i całego uśmiechu. Zespół naszych lekarzy po przeanalizowaniu sytuacji zadecydował, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem będą tu licówki porcelanowe.

Zastosowanie licówek pełnoceramicznych u pacjentki

Pacjentka nie brała bowiem pod uwagę długiego i żmudnego leczenia ortodontycznego celem wyprostowania siekaczy górnych. Zależało jej natomiast na sprawnym przeprowadzeniu całej procedury. Po wzięciu wycisków orientacyjnych, technicy dentystyczni wykonali na modelu gipsowym woskowy model przyszłych zębów. Kształt nawoskowania pozwala pacjentowi oswoić się z   niemałą zmianą w kształcie zębów, która obejmuje w tym przypadku całą linię uśmiechu. Pacjentka dostała wspomniany wax-up na parę dni do domu, aby spokojnie móc podjąć decyzję o dalszym leczeniu. Zaproponowane licówki porcelanowe to uzupełnienie pełnoceramiczne, które można wykonać na zębach przy ich minimalnej preparacji. Nie ma więc konieczności szlifowania całego obwodu zęba i jego wszystkich powierzchni. W przypadku zębów żywych ma to kluczowe znaczenie dla utrzymania ich żywotności oraz tym samym uniknięcia leczenia kanałowego.

Zastosowanie licówek pełnoceramicznych

Wybór przez pacjentkę jasnego koloru B1 wymusił na nas przeprowadzenie wybielania w zakresie zębów dolnych. Pacjentka zdecydowała się na wybielanie lampą, ze względu na szybko uzyskiwany efekt po zastosowaniu tej metody. W ramach stabilizacji koloru w tym przypadku zostały również wykonane specjalne silikonowe nakładki, indywidualnie wykonane w laboratorium dla pacjentki. Umożliwiają one przeprowadzenie wybielania w ramach odświeżenia ok. 1x/rok we własnym zakresie. Specjalny preparat aplikuje się do nakładek, które z kolei umieszcza się na zębach. Po zbadaniu dokładnym linii uśmiechu zdecydowano o wykonaniu licówek pełnoceramicznych.

Zastosowanie licówek pełnoceramicznych

Zastosowanie licówek pełnoceramicznych objęło więc swoim zakresem zęby od 3 do 3. Zdjęcie po leczeniu obrazuje jak korzystnie zmienił się kształt i kolor zębów pacjentki oraz cały uśmiech. Łuk zębowy, dzięki drobnym zmianom w kształcie zębów, uzyskał kształt harmonijny.  Przeprowadzone wybielanie oraz zastosowane jasne licówki pełnoceramiczne znacząco odświeżyły uśmiech naszej pacjentki.