Skip to content

Odbudowa protetyczna łuku

Załączona metamorfoza obrazuje kilka etapów leczenia. Naszemu zespołowi lekarzy udało się w niecałe 3 miesiące zamknąć cały proces leczenia: odbudowa protetyczna łuku z wykorzystaniem implantów oraz koron pelnoceramicznych na zniszczonych zębach własnych.  Po wykonaniu przeglądowego zdjęcia panoramicznego i dokładnym zbadaniu pacjentki został sporządzony kosztorys i całościowy plan leczenia.

Na czym polega odbudowa protetyczna?

Pierwsze zdjęcie obrazuje stan przed wyjściowy. Braki częściowe braki zębowe uzupełnione były mało estetycznym i mało funkcjonalnym mostem tymczasowym. Linia dziąseł wymagała delikatnej korekty plastycznej. Patologicznie starte i przebarwione zęby własne wymagały w pierwszej kolejności dokładnego oczyszczenia ze złogów kamienia i osadów.

Odbudowa protetyczna łuku

Po całkowitym wgojeniu się implantów w odcinku bocznym oraz wykonaniu chirurgii plastycznej dziąseł, przystąpiliśmy do  odpowiedniego opracowania zębów własnych, pobraliśmy również wycisk specjalną masą silikonową i wkroczyliśmy w ostatni etap laboratoryjny, wieńczący pracę naszego zespołu. Pacjentka zdecydował o wyborze koron pełnoceramicznych na podbudowie cyrkonowej typu CERCON. Są to jedne z najbardziej kosmetycznych, a zarazem najbardziej zaawansowanych technologicznie koron porcelanowych. Wewnętrzna cześć korony w procesie laboratoryjnym jest wycinana przez maszynową frezarkę z bloczka cyrkonowego na podstawie obrazu uzyskanego podczas skanowania modelu zębów pacjenta. Ten w pełni zautomatyzowany proces umożliwia wykonanie pracy bardzo dokładnej, pozbawionej jakichkolwiek nieszczelności i przez to także bardzo biozgodnej i kompatybilnej z tkankami dziąsła.

Odbudowa protetyczna łuku

Na drugim zdjęciu przedstawiony jest efekt końcowy zabiegu odbudowa protetyczna łuku.

Widzimy  tutaj nowe korony na implantach w odcinku bocznym oraz korony estetyczne na zęby własne. Zgodnie z prośba pacjentki korony wykonane zostały w bardzo jasnym kolorze B1. Korony zostały sprawdzone pod względem szczelności oraz zacementowane. Pacjentka została poinformowana o konieczności regularnych wizyt higienizacyjnych. W naszej klinice kładziemy bardzo duży nacisk na profilaktykę. Regularne, co 6 miesięcy m-cy profesjonalne czyszczenie zębów stanowi nieodłączny element utrzymania uzyskanego efektu.