Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Leczenie zębów pod narkozą

W przypadku sytuacji gdy mamy do czynienia z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed zabiegami stomatologicznymi, bardzo często szukamy alternatywnych i dodatkowych form znieczulenia, zamiast stosować bezpośrednio leczenie zębów pod narkozą. Narkoza jako znieczulenie w stomatologii jest tematem dość kontrowersyjnym. W przypadku stanów zagrożenia życia, wymagających ingerencji chirurgicznych np. zapalenie wyrostka robaczkowego, oczywiście jej zastosowanie nie podlega dyskusji. W leczeniu stomatologicznym należy mocno się nad tym zastanowić, biorąc pod uwagę także wystąpienia powikłań związanych z narkozą.

Leczenie zębów pod narkozą

Jeśli nie narkoza, to co?

Znieczulenie dożylne czyli anestezja to forma znieczulenia ogólnego która związana jest z mniejszą ingerencją niż narkoza. Intubacja pacjenta nie jest wymagana. Podany dożylnie lek działa na ośrodkowy układ nerwowy. Warunkuje to zniesienie percepcji, reakcji na ból. Można powiedzieć że pacjent zasypia. Przy takim rozwiązaniu leczenie zębów pod narkozą nie jest konieczne.

Wiele osób które odczuwają paniczny strach przed stomatologiem doprowadzają stan swojego uzębienia do bardzo poważnych zaniedbań. W takich sytuacjach najczęściej wymagane jest przeprowadzenie serii zabiegów obejmujących przykładowo: leczenie kanałowe, wykonanie wkładów i koron porcelanowych oraz kosmetycznych wypełnień. Poddanie się jednej z form znieczulenia ogólnego, nie jest wtedy dobrym rozwiązaniem. Leczenie stomatologiczne o charakterze kompleksowym wymaga zaangażowania stomatologów różnych specjalizacji i co najmniej kilku wizyt. W naszej Klinice Stomatologicznej dysponujemy zespołem lekarzy stomatologów specjalizujących się w każdej dziedzinie stomatologii. Zapewniamy bezbolesne przeprowadzanie każdej procedury. Pacjenci z dentofobią są objęci w Klinice Perfect Smile szczególną opieką. Bardzo często przed wykonaniem poważniejszych procedur, lekarz stomatolog proponuje przeprowadzenie mniej inwazyjnych zabiegów profilaktycznych, w ramach walki ze stresem. Warunkuje to stopniową adaptacje każdego pacjenta do warunków gabinetu stomatologicznego.

Leczenie zębów pod narkozą | Dentysta Gdańsk, Implanty Gdańsk, Ortodonta Gdańsk, Stomatolog Gdańsk. Klinika Stomatologiczna Perfect Smile.