Skip to content

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe są doskonałym rozwiązaniem na braki skrzydłowe w uzębieniu. Zdolność prawidłowego żucia zostaje mocno ograniczona, pozostałe zęby przejmują częściowo rolę zębów utraconych. Z tego powodu dochodzi do ich przeciążeń i szybkiego zużycia. Sąsiednie zęby ulegają przechyleniu w kierunku luki, a zęby przeciwstawne nieuchronnie i nieodwracalnie migrują w kierunku utraconych zębów, stopniowo wysuwając się z zębodołów i tracąc podparcie kostne. Tak rozległe braki zębowe prowadzą również do zmian w wyglądzie twarzy pacjenta – policzki zapadają się, powstają zmarszczki, a profil twarzy zmienia się bardzo niekorzystnie, w skrajnych warunkach prowadzi to do powstania u stosunkowo młodych pacjentów wyglądu starczego.

Korony porcelanowe – wskazania.

Braki skrzydłowe uzupełniało się często za pomocą ruchomych protez, z powodu braku możliwości podparcia pracy stałej na własnych zębach. Niesie to często niestety za sobą spory dyskomfort u pacjentów, spowodowany rozbudowaną płytą protezy oraz często trudnymi do ukrycia, widocznymi na zębach elementami mocującymi protezę. Doskonałą alternatywą dla uzupełnień ruchomych (wyjmowanych z ust protez) są korony porcelanowe. Często do przywrócenia pełnej funkcji żucia wystarczy wszczepienie dwóch implantów.

Zabieg wszczepienia implantów jest całkowicie bezbolesny i sprowadza się do jednej niedługiej wizyty. Po okresie gojenia na implantach wykonywana jest ostateczna praca protetyczna, czyli porcelanowy most, przykręcany i cementowany na stałe. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi pacjenci odzyskują pełną zdolność żucia. Następuje znaczna poprawa wyglądu, przywrócony zostaje komfort, jakiego nie dawały rozwiązania z użyciem protez ruchomych. Zahamowane zostają negatywne objawy zużycia oraz przemieszczania się zębów sąsiednich. Funkcja komfortu żucia oraz estetyka zostają przywrócone na stałe. Poniżej przedstawiamy zdjęcia Pacjenta bez koron oraz po dokonaniu  wszczepienia korony porcelanowe na implantach:

W celu otrzymania większej ilości informacji lub rejestracji na konsultację dotyczące wszczepienia implantu pod koronę porcelanową prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.