Skip to content

Korony cyfrowe

Cyfrowy protokół leczenia w stomatologii estetycznej to najnowsze osiągnięcie na miarę XXI wieku. Korony cyfrowe powstają dzięki cyfrowej wysyłce i obróbce danych. Czyli projektowanie przyszłych koron czy licówek odbywa się na ekranie komputera, jeszcze zanim pacjent rozpocznie leczenie.

Korony cyfrowe

Korony cyfrowe – proces wytwarzania.

Wykonany projekt nowego uśmiechu może być bezinwazyjnie przeniesiony na zęby pacjenta w sposób tymczasowy. Umożliwia to wspólną z lekarzem ocenę projektu oraz wprowadzenie ewentualnych zmian lub poprawek. Po zaakceptowaniu projektu produkcja koron może być wdrożona. Tu również zastosowanie mają najnowsze techniki cyfrowe. W laboratorium protetycznym, z bloczków porcelany, cyrkonu, lub kompozytu wycinane są elementy uzupełnień protetycznych. Jest to proces całkowicie zautomatyzowany, w którym główna rolę pełnią nowoczesne frezarki. Nowoczesne metody cyfrowe wpłynęły na znaczny wzrost jakości koron w porównaniu do tych wykonywanych tradycyjnie metodami odlewniczymi. Znacząco poprawiła się ich estetyka, szczelność i dokładność ich wykonania. Wszystko to przekłada się na wspaniałe efekty końcowe leczenia za pomocą koron cyfrowych.

Korony cyfrowe 02

Zdjęcie przedstawia wygląd zębów Pacjentki przed przystąpieniem do leczenia.

Korony cyfrowe – przebieg leczenia.

Pacjentka zgłosiła się do naszej Kliniki w celu korekty kształtu i koloru zębów. Pragnieniem Pacjentki było odzyskanie zdrowego i śnieżnobiałego uśmiechu. Podczas konsultacji protetycznej wykonano komplet zdjęć fotograficznych, cyfrowe zdjęcie pantomograficzne oraz sesję fotograficzną do DSD – cyfrowego projektowania uśmiechu. Przeprowadzono dokładne badania i analizę zgryzu, oraz ustalono z pacjentką zakres leczenia. Zaplanowano wykonanie 10 koron pełnoceramicznych. Podczas kolejnej wizyty bezboleśnie, w znieczuleniu miejscowym, usunięto stare wypełnienia oraz wykonano minimalną preparację zębów przeznaczonych do przykrycia koronami porcelanowymi. Na miejscu, podczas tej samej wizyty wykonano korony tymczasowe, przez co pacjentka po opuszczeniu gabinetu może normalnie funkcjonować, oczekując na nowe korony cyfrowe. Lekarz wraz z technikiem przygotowują cyfrowy projekt nowych koron pełnoceramicznych. Do wykonania koron użyto najnowocześniejszych technologii cyfrowych i wysokiej jakości materiałów.

Korony cyfrowe 03

Zdjęcie przedstawia uzębienie Pacjentki po zakończeniu metamorfozy.

Już po 5 dniach roboczych pacjentka mogła cieszyć się nowym, wymarzonym uśmiechem. Uzyskany efekt spełnił jej oczekiwania w 100 %.

Perfect Smile – uśmiech dobrze zaprojektowany.