Skip to content

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Dzięki możliwościom jakie daje cyfrowe projektowanie uśmiechu nasi lekarze zaprojektują dla Państwa uśmiech zintegrowany z rysami i mimiką twarzy. Zobaczycie Państwo swój nowy uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia, na etapie planowania, bez ryzyka, że efekt końcowy będzie różnił się od tego, czego się Państwo spodziewaliście.

Jak wykonuje się cyfrowe projektowanie uśmiechu?

Koncepcja cyfrowego projektowania uśmiechu, w skrócie DSD (digital smile design) wymaga wykonania kompletu zdjęć zewnątrz i wewnątrzustnych. Za pomocą specjalnego oprogramowania na ekranie komputera lekarz przeprowadza analizę zdjęć, wyznaczając między innymi linie referencyjne w obrębie twarzy. Są to linia pośrodkowa, przebiegająca przez punkty referencyjne glabella-philtrum-menton, oraz linia horyzontalna przechodząca przez źrenice pacjenta podczas patrzenia na wprost. Wyznaczana jest także linia wargi dolnej w uśmiechu, mająca znaczenie dla pozycji brzegów siecznych zębów górnych. Parametry te następnie w procesie integracji przenoszone są na zdjęcia wewnątrzustne.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Wykonanie powyższych czynności pozwala uwzględnić parametry twarzy pacjenta w projekcie przyszłego uśmiechu. Odnosząc się do linii girlandy dziąsłowej oraz linii przebiegu wargi dolnej lekarz dobiera proporcje i kształt planowanych koron pełnoceramicznych lub licówek porcelanowych. Czasem niezbędne są drobne zabiegi korekty dziąsła, aby ich linia była jak najbardziej harmonijna i naturalna. Jako efekt planowania cyfrowego uśmiechu uzyskujemy projekt, który uwzględnia zarówno estetykę zębów po przebudowie protetycznej oraz estetykę tkanek miękkich.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Cyfrowy projekt i co dalej?

Na podstawie cyfrowego projektu przygotowuje się tzw. wax-up, czyli model przyszłego uzębienia pacjenta. Służy on do przygotowania klucza silikonowego, czyli negatywu wax up`u. Z jego pomocą w ciągu kilku minut mocuje się w sposób tymczasowy na zębach pacjenta mock-up, czyli symulację nowych koron/licówek z tworzywa sztucznego. Mock-up na zębach pacjenta do złudzenia przypomina przyszłe korony porcelanowe.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

W ten sposób lekarz prowadzący leczenie ma możliwość zaprezentowania pacjentowi końcowych efektów leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem, a pacjent jest w stanie przekonać się, czy zaprojektowane rozwiązanie spełnia jego oczekiwania. Na tym etapie możliwe jest również wprowadzanie zmian na bieżąco, zgodnie z sugestiami pacjenta, przez co czuje się on zaangażowany i umotywowany do współpracy, w celu osiągnięcia doskonałych efektów końcowych leczenia.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Najnowsze technologie cyfrowe dostępne są również w Klinice Uśmiechu Perfect Smile. Już dziś zapisz się na konsultację.

Perfect Smile – uśmiech dobrze zaprojektowany!