Skip to content

Invisalign

Zacznijmy może od tego czym jest Invisalign. Jest to przezroczysty aparat ortodontyczny w formie silikonowych nakładek na zęby nazywanych alignerami. Ta metoda to nie tylko bardzo komfortowa alternatywa dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych, ale także bardzo duży postęp innowacyjny w dziedzinie korekty ustawiania zębów i wyglądu uśmiechu.

Piękny uśmiech.

Kiedy pacjent jest chętny do wykorzystania tej techniki, aby skorygować swój uśmiech na wizycie dzięki technologii 3D pacjent otrzymuje plan prostowania swoich zębów oraz wizualizację od początkowego do pożądanego efektu. Jak przy każdym aparacie ortodontycznym są potrzebne wyciski zębów, na podstawie których tworzony jest indywidualny zestaw alignerów, które z czasem przesuną zęby, do upragnionej pozycji.

Wygląd aparatu  Invisalign.

Wygląd tej nowinki technologicznej składa się z paru nakładek na górny i dolny łuk zębowy. Invisalign wykonany jest z termoplastycznego silikonu, a ilość i kształt nakładek dopasowany zostanie do indywidualnej potrzeby każdego pacjenta. Alignery są prawie niewidoczne. Jeśli chodzi o wygodę, są łatwiejsze w utrzymaniu higieny jamy ustnej niż podczas noszenia tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Łatwo się go czyści, a także na czas jedzenia można go bezproblemowo zdjąć. Jeśli ktoś ma pracę, w której zadbany wygląd to podstawa, Invisalign będzie rozwiązaniem dużo bardziej korzystnym niż zwykły stały aparat. Aparat kosmetyczny łatwo żółknie podczas jedzenia rzeczy barwiących, jak np. barszcz czerwony lub słodkie napoje pełne cukrów i sztucznych barwników w przeciwieństwie do Invisalign. Ten aparat można swobodnie zdjąć, zjeść posiłek, oczyścić jamę ustną lub umyć zęby i założyć z powrotem nakładki na zęby.

Invisalign

Działanie  systemu.

Metoda jego działania polega na wywieraniu kontrolowanego nacisku na wybrane zęby przez odpowiednią ilość czasu,co powoduje ich stopniowe przemieszczenie na zaplanowane miejsce. Ten aparat pracuje każdego dnia, by osiągnąć wymarzony efekt. Każdy dzień jest ważny, bo zęby przesuwają się o milimetry. Wymiana alignerów na nowe o lekko zmodyfikowanym kształcie następuje co dwa tygodnie. Proces ten trwa do tego momentu aż pacjent nie otrzyma wymarzonego efektu ułożenia zębów.

Przedziały kosztów leczenia Invisalign.

Niestety System Invisalign nie należy do tanich. Porównując aparat stały, nawet ten kosmetyczny (estetyczny), ta opcja jest o wiele droższa. Koszt leczenia Invisalign dla osoby pełnoletniej często waha się w granicy od 14.000 zł do 16.000 zł. Chociaż jeżeli wada nie jest zbytnio duża koszt leczenia zaczyna się od 9.000 zł. Na  koszty leczenia Invisalign  składają się poniższe czynniki:

  • stopień komplikacji przypadku ( wielkość wady itp. )
  • czas leczenia
  • zalecenia, wybór lekarza prowadzącego leczenie.