Skip to content

Clear Aligner

Leczenie ortodontyczne metodą Clear Aligner to nowa, innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu. Jest to ciekawa, alternatywna do aparatów stałych metoda leczenia niewielkich wad zgryzu. Leczenie polega na nakładaniu na zęby i noszeniu przygotowanych dla pacjenta nakładek. Metoda Clear Aligner pozwala na zmniejszenie dyskomfortu i niedogodności związanych z noszeniem tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Leczenie odbywa się z wykorzystaniem przeźroczystych nakładek, które noszone regularnie korygują wadę zgryzu prostując zęby. Proces projektowania nakładek odbywa się dzięki nowoczesnej cyfrowej analizie modeli, a formowanie gotowych nakładek to proces niezwykle dokładny i precyzyjny. Nakładki w metodzie Clear Aligner są przezroczyste, bardzo estetyczne, ledwo widoczne na zębach własnych pacjenta. Nakładki można łatwo zdejmować do jedzenia i czyszczenia, co bardzo ułatwia utrzymanie wzorowej higieny.

Clear Aligner

Kiedy możemy zastosować leczenie?

Leczenie ortodontyczne za pomocą nakładek niestety nie zawsze jest możliwe do zastosowania – wszystko zależy od rodzaju oraz stopnia nasilenia wady zgryzu. Decyzję o możliwości zastosowania tej metody podejmuje lekarz ortodonta, po niezbędnych badaniach i konsultacjach przeprowadzonych w Klinice Perfect Smile. Do postawienia prawidłowej diagnozy i doboru odpowiedniej metody leczenia niezbędne są zdjęcia cefalometryczne i pantomograficzne, a także wyciski szczęki i żuchwy. Na podstawie wycisków i zdjęć planowane jest leczenie i wykonywane są pierwsze nakładki. Pacjent jest szczegółowo instruowany w jaki sposób używać nakładek.

Podczas kolejnych wizyt kontrolnych oceniane są efekty dotychczasowego leczenia, pobierane są kolejne wyciski i wykonywany jest kolejny zestaw nakładek. W przypadku Clear Aligner leczenie jest stosunkowo mało uciążliwe, a efekty osiągane są szybko. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani leczeniem ortodontycznym zapraszamy do naszej Kliniki na konsultacje z ortodontą.