Skip to content

Aparat ortodontyczny porcelanowy

Równe, białe zęby to marzenie wielu pacjentów. Piękny uśmiech nie tylko poprawia naszą samoocenę i samopoczucie, lecz sprawia też, że owal twarzy prezentuje się lepiej. Niestety, wielu z nas nie może cieszyć się uśmiechem przez wady zgryzu, które nie są tylko problemem estetycznym lecz często są też przyczyną problemów z wymową lub złego samopoczucia. Gdy decydujemy się na zastosowanie aparatu ortodontycznego, wielu pacjentów obawia się jego mało estetycznego wyglądu. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem może być aparat ortodontyczny porcelanowy.

Czym różni się aparat ortodontyczny porcelanowy od standardowego?

Wszystkie aparaty ortodontyczne stałe zbudowane są z trzech głównych części – ligatur, zamków oraz łuków. W przypadku aparatu porcelanowego kolor zamków jest zawsze dopasowywany do kolorów zębów pacjenta, przez co jest mniej widoczny. Na późniejszym etapie leczenia ortodontycznego istnieje również możliwość zastosowania łuków powlekanych w kolorze zębów. Należy pamiętać, że podczas noszenia aparatu porcelanowego należy stosować tzw. białą dietę, czyli unikać pokarmów i napojów przebarwiających, a także niewskazane jest palenie tytoniu, gdyż powoduje to przebarwianie się ligatur dając nieładny efekt estetyczny.

Aparat ortodontyczny porcelanowy

Aparat ortodontyczny porcelanowy to nie tylko zalety estetyczne, lecz ogólna poprawa stanu zdrowia jamy ustnej. Zapraszamy na konsultacje do naszej kliniki, gdzie dzięki niezbędnym narzędziom diagnostycznym, nasz lekarz ortodonta w pełni oceni możliwość zastosowania aparatu porcelanowego, oraz zaplanuje i zaproponuje kompleksowe leczenie ortodontyczne.