Skip to content

Aparat ortodontyczny kosmetyczny

Na piękny uśmiech nie składają się tylko zdrowe i śnieżnobiałe zęby, ale również ich prawidłowe ustawienie. Mimo że nowoczesna ortodoncja pozwala na leczenie różnych, skomplikowanych wad zgryzu, wiele pacjentów obawia się mało estetycznego wyglądu metalowego aparatu ortodontycznego. Rozwiązaniem tego problemu może być co raz częściej wykorzystywany aparat ortodontyczny kosmetyczny.

Czym różni się aparat ortodontyczny kosmetyczny od standardowego?

Jego główną zaletą jest to, że posiada on kolor zbliżony do naturalnego odcienia zębów lub jest przezroczysty. Aparaty kosmetyczne są przeznaczone dla osób pragnących jak najbardziej zmniejszyć widoczność aparatu.

Aparaty kosmetyczne można podzielić na:

  • ceramiczne,
  • ceramiczno-kompozytowe,
  • porcelanowe (mniej przezierne);
  • szafirowe, bądź kryształowe (bardziej przezierne).

Zamki aparatów estetycznych są jednak trochę większe niż standardowe metalowe i bardziej wypukłe. Podczas używania należy stosować tzw. białą dietę, czyli unikać pokarmów i napojów przebarwiających, a także niewskazane jest palenie tytoniu, gdyż powoduje to przebarwianie się ligatur dając nieładny efekt estetyczny.

Aparat ortodontyczny kosmetyczny

Korzyści z zastosowania aparatu ortodontycznego kosmetycznego to nie tylko zalety estetyczne, lecz ogólna poprawa stanu zdrowia jamy ustnej. Zapraszamy na konsultacje do naszej kliniki, gdzie dzięki niezbędnym narzędziom diagnostycznym, nasz lekarz ortodonta w pełni oceni możliwość zastosowania aparatu kosmetycznego, oraz zaplanuje i zaproponuje kompleksowe leczenie ortodontyczne.