Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Stowarzyszenie International Congress of Oral Implantologists

International Congress of Oral Implantologists (ICOI) to międzynarodowe stowarzyszenie implantologów. Jest to największe i jednocześnie najstarsze stowarzyszenie implantologiczne  non profit na świecie. Stowarzyszenie powstało na początku lat 70 tych dwudziestego wieku.

Czym zajmuje się ICOI ?

Główną działalnością ICOI jest podnoszenie jakości świadczeń lekarzy implantologów, pracujących na całym świecie, jednocześnie zachęcanie lekarzy do prac badawczych w zakresie implantologii. ICOI zajmuje się organizowaniem szkoleń, sympozjów oraz kursów. Podczas ich trwania analizowane i omawiane są różnorakie przypadki kliniczne ze wskazaniem sposobu ich rozwiązania. W szczególności biorąc pod uwagę najnowsze osiągnięcia implantologiczne. ICOI zrzesza również chirurgów, techników dentystycznych, producentów sprzętu dentystycznego. Aby zostać członkiem stowarzyszenia ICOI, niezbędne jest pomyślne zdanie egzaminów z implantologii. Członkami ICOI są również lekarze Kliniki Stomatologicznej Perfect Smile.

International Congress of Oral Implantologists ICOI

ICOI jest też organizatorem kongresów i sympozjów z udziałem najwybitniejszych specjalistów i naukowców z całego świata oraz wydawcą kwartalnika branżowego Implant Dentistry.