Skip to content

Implanty zębowe – metody uzupełnienia braków

W przypadku bezzębia implanty zębowe są idealnym środkiem wpływającym na poprawę komfortu życia. Pacjenci już nie są skazani na ruchome protezy całkowite. Aby wykonać pracę stałą przy bezzębiu, należy wszczepić 6-8 implantów w szczęce oraz 6 implantów w żuchwie. Odpowiednie spozycjonowanie implantów w kości, umożliwia potem wykonanie stałego mostu ceramicznego, wspartego na frezowanych łącznikach tytanowych lub cyrkonowych. Możliwe jest również wykonanie protezy przykręcanej do implantów.

Implanty zębowe

Implanty zębowe – poprawa utrzymania protez.

Mniejsza ilość implantów czyli optymalnie cztery w szczęce i w żuchwie umożliwia wykonanie protez zdejmowanych, wspartych na lokatorach, belce, kulkach lub teleskopach. Są to rozwiązania doskonale poprawiające retencję i utrzymanie protez. Nie muszą być stosowane kleje do protez w tych przypadkach. Protezy od strony wewnętrznej zaopatrzone są w specjalne matryce, które na zasadzie zatrzasku lub dużych sił tarcia są utrzymywane na elementach retencyjnych implantów.

Implanty zębowe

W Klinice Perfect Smile proces odbudowy bezzębia z zastosowaniem implantów zawsze zaczynamy od starannego zaplanowania. Nasi lekarze zanim zaproponują implanty zębowe,  wykonają badanie tomograficzne CBCT, które umożliwia dokładne zobrazowanie kości w trzech wymiarach oraz staranne zaplanowanie pozycji implantów. Po zaakceptowaniu planu leczenia, pacjent jest umawiany na zabieg. Cała procedura chirurgiczna jest wykonywana bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. Po wprowadzeniu implantów rana zostaje pokryta błoną śluzową i zaszyta. Pacjent z reguły otrzymuje, wykonana wcześniej, protezę tymczasową, podścieloną specjalną masą silikonową, aby odciążyć miejsca w których zostały wszczepione implanty. Po ok 3 miesiącach zostaje wykonana praca protetyczna docelowa.

Niezwykle ważnym aspektem całego planu leczenia jest regularna 1x/6 m-cy kontrola, oraz wizyty higienizacyjne, co pozwala uniknąć różnego rodzaju powikłań.

Zapraszamy na konsultacje do naszych certyfikowanych implantologów w Klinice Implantologicznej Perfect Smile.