Skip to content

Uzupełnienie kości pod implant

Utrata zęba kojarzy się zazwyczaj z mało estetycznym wyglądem. Niestety, często może to doprowadzić do utraty tkanki kostnej. Przyczyny zaniku tkanki kostnej mogą być rożne. Zazwyczaj spowodowane są przez wspomnianą wyżej utratę zębów, choroby przyzębia, urazy lub użytkowanie protez ruchomych. Ponieważ proces ten przebiega w szybkim tempie, decyzję o wstawieniu implantu powinniśmy podjąć dosyć szybko. Dzięki temu mamy pewność że wstawienie implantu odbędzie się bez dodatkowych zabiegów. Jednak w sytuacji gdy lekarz implantolog stwierdzi, że ilość kości nie jest wystarczająca by wstawić implant, zalecane jest uzupełnienie kości pod implant.

Na czym polega uzupełnienie kości pod implant?

By wszczepienie implantu było możliwe, konieczne jest zwiększenie ilości kości w miejscu brakującego zęba. W zależności od warunków, uzupełnienie kości przeprowadza się przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego lub w trakcie zabiegu wszczepienia implantu. Wykorzystuje się wiórki kostne pozyskane przy opracowaniu łoża implantu lub biomateriały kościotwórcze. Uzupełnienie kości pod implant pozwala na wytworzenie tkanki kostnej w danej okolicy, co umożliwia skuteczne osadzenie implantów. W klinice Perfect Smile, zabieg ten wykonywany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego, dzięki czemu jest on bezbolesny.

Uzupełnienie kości pod implant

Jakie są wskazania do uzupełnienia kości pod implant?

Szczególnym wskazaniem jest każdy ubytek kostny, który może wystąpić po:

  • ekstrakcji zęba
  • po urazie
  • długoterminowym braku zębów
  • lub przed wszczepieniem implantu

Uzupełnienie kości pod implant to szansa na piękny i zdrowy uśmiech. Zapraszamy na konsultację do kliniki Perfect Smile, gdzie nasz lekarz implantolog w pełni zaplanuje i oceni możliwość wykonania zabiegu.