Skip to content

Regeneracja kości pod implanty

Utrata nawet pojedynczego zęba niesie za sobą nieodwracalne zmiany w strukturze kości wyrostka zębodołowego. Zębodół po usunięciu zęba co prawda po kilku tygodniach wypełni się nowo powstałą tkanką kostną, ale nigdy nie będzie ona już tak wartościowa jak pierwotna kość w tym miejscu. Co ważniejsze, wymiary kości: pionowy i poziomy nieodwracalnie się zmniejszą. Z upływem kolejnych miesięcy po utracie zęba będzie miał miejsce również proces uogólnionego zaniku kości w miejscu utraconego zęba. Tłumaczy się to między innymi brakiem obciążenia funkcjonalnego kości. Ujmując to prościej: nieobciążona, nieużywana jako podpora dla zębów kość zanika z upływem czasu. Do czynników potęgujących utratę kości po usunięciu zęba należą również ciężka i traumatyczna ekstrakcja. Są to również stany zapalne kości i przyzębia wokół chorego zęba. Zanik kości oraz spadek jej parametrów ma ogromne znaczenie dla planowania i przebiegu leczenia implantologicznego.

Regeneracja kości pod implanty stomatologiczne.

Każdy, nawet mały deficyt kości powoduje, że leczenie za pomocą implantów wymagać może dodatkowych procedur chirurgicznych i periodontologicznych. Jednym z nich jest regeneracja kości pod implanty.

Regeneracja kości pod implanty 01

Ubytek tkanki kostnej po utracie zęba na skutek przewlekłego stanu zapalnego.

Są to między innymi procedury augmentacji kości, polegające na sterowanej i zamierzonej regeneracji tkanki kostnej przez lekarza implantologa, tak aby poprawić parametry i rozmiary wyrostka zębodołowego.

Regeneracja kości pod implanty 02

Regeneracja kości wokół implantu wszczepionego w miejscu utraconego siekacza.

Regeneracja kości pod implanty to zabieg, który przeprowadza się z powodzeniem zarówno zaraz po usunięciu zęba, jak i w przypadku braków zębowych powstałych dawno, gdzie ubytek tkanki kostnej jest znaczny.

Bardzo szybki rozwój dziedziny stomatologii jaka jest implantologia pozwala na szerokie zastosowanie różnych metod odbudowy kości, jako przewidywalnych i stosunkowo prostych zabiegów.

Zapraszamy do naszej kliniki stomatologicznej w Gdańsku nie tylko na leczenie, ale również na dokładną analizę medyczną stanu uzębienia.