Skip to content

Przeszczep kości pod implant

Utrata zęba kojarzy się zazwyczaj z mało estetycznym wyglądem. Niestety, często może to doprowadzić do utraty tkanki kostnej, która następnie wiąże się z zabiegiem przeszczepu kości przed zabiegiem implantacji. Przyczyny zaniku tkanki kostnej mogą być rożne. Zazwyczaj spowodowane są przez wspomnianą wyżej utratę zębów, choroby przyzębia, urazy lub użytkowanie protez ruchomych. Ponieważ proces ten przebiega w szybkim tempie, decyzję o wstawieniu implantu powinniśmy podjąć dosyć szybko. Dzięki temu mamy pewność że wstawienie implantu odbędzie się bez dodatkowych zabiegów. Jednak w sytuacji gdy lekarz implantolog stwierdzi, że ilość kości nie jest wystarczająca by wstawić implant, zalecany jest przeszczep kości pod implant.

Na czym polega przeszczep kości pod implant?

Zabieg polega na przeszczepieniu kości pacjenta w miejsce tkanki, która zanikła. Kość jest pobierana z obszaru o niskim znaczeniu estetycznym tj. gałąź żuchwy – za ostatnimi zębami trzonowymi lub po bocznej ich stronie, bródka, czy też z okolicy guza szczęki. Następnie, w formie bloczków lub wiórów kostnych jest przenoszona do miejsca gdzie występuje jej deficyt. Ponieważ sam zabieg trwa mniej więcej od 1 do 2 godzin, odbywa się on przy użyciu znieczulenia miejscowego. Dzięki temu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu, a sam zabieg jest bezbolesny.

Przeszczep kości pod implant

Przed każdym zabiegiem ważne są przygotowania odpowiedniego podłoża dla implantów stomatologicznych, które dają gwarancję prawidłowego przebiegu leczenia. Przeszczep kości pod implant pomaga również w zatrzymaniu procesu zaniku kości oraz utrzymaniu dziąseł w zdrowej kondycji. W klinice Perfect Smile zabieg przeszczepu kości przeprowadzamy od wielu lat z użyciem najwyższej jakości sprzętu i materiałów, zachowując przy tym najwyższe standardy kliniczne.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu przeszczepu kości pod implant?

Oczywiście występują pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Główne z nich to:

  • nałogowe palenie tytoniu
  • cukrzyca
  • przewlekłe choroby tkanki łącznej.

Przeszczep kości pod implant to szansa na piękny i zdrowy uśmiech. Natomiast, szybka decyzja dotycząca odbudowy utraconych zębów sprawi że zabieg będzie prostszy, szybszy i mniej kosztowny. Zapraszamy na konsultację do kliniki Perfect Smile, gdzie nasz lekarz implantolog w pełni zaplanuje i oceni możliwość wykonania zabiegu przeszczepu kości pod implant.