Skip to content

Najlepsze implanty

W naszej codziennej praktyce, z wielu ważnych powodów stawiamy przede wszystkim na wysokiej jakości systemy implantologiczne (najlepsze implanty) od zaufanych producentów. Wybór nasz w głównej mierze pada na producentów, którzy są uznawani przez większość dentystów na całym świecie za światową czołówkę, biorąc pod uwagę odsetek powodzeń implantacji oraz najwyższą jakość produktów. Bardzo ważne jest, aby producent implantów prowadził badania naukowe i był w stanie dowieść długotrwałej skuteczności i trwałości swojego produktu. Najlepiej w okresie przynajmniej 20-letnim.

Co oznacza „najlepsze implanty” ?

Wierzymy w tzw. evidence based dentistry, czyli w stomatologię opartą na dowodach. Znaczy to, że tylko procedury i produkty o udowodnionym poprzez wieloletnie badania naukowe skutecznym działaniu są w naszym mniemaniu w pełni przewidywalne i bezpieczne dla pacjentów. Wybieramy także producentów implantów, który inwestują w innowacyjne rozwiązania w implantologii. Implantologia to bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź stomatologii, więc poparte badaniami modyfikacje w budowie implantów pojawiają się regularnie i wnoszą wiele nowych możliwości do tej dziedziny. Na skutek zakończonych sukcesami badań naukowych modyfikacjom ulegać mogą na przykład powierzchnie implantów, jak np. SLA active – specjalnie zmodyfikowana powierzchnia tytanu, która przyspiesza procesy kościotwórcze, pozwalając na szybsze obciążenie implantu koroną.

Najlepsze implanty 01

Istnieje bardzo wiele rożnych systemów implantologicznych. Jak to bywa z każdymi produktami, ich jakość może znacznie się różnić. Implanty używane przez naszych lekarzy implantologów znajdują się w światowej czołówce producentów pod względem jakości. Nie używamy systemów, w których wraz z jakością spada rokowanie i długoczasowe powodzenie leczenia. Pacjenci szukający oszczędności mogą natrafić na spore różnice w ofertach na implanty w różnych gabinetach. Należy jednak zrozumieć, dlaczego dentyści ceniący jakość nie wybierają i nie oferują implantów z dolnej półki cenowej. Nie można zaproponować taniego implantu bez obniżenia jakości systemu oraz komponentów protetycznych, jak i bez tańszej pracy wykonanej przez technika.

Najlepsze implanty 02

Lekarze dentyści stawiający pierwsze kroki w implantologii niestety nieraz oferują tanie implanty, po to aby zdobyć doświadczenie. Nie zawsze jednak są to najlepsze implanty. Niejednokrotnie niestety odbywa się to ze szkodą dla pacjentów. Jakość pamięta się dłużej niż cenę – pamiętajcie o tym Państwo wybierając swojego implantologa.

Najlepsze implanty 03