Skip to content

Nagła utrata zęba

Nagła utrata zęba w skutek niepożądanego, nagłego działania udarowego nie jest najczęściej spotykana u naszych Pacjentów. Najczęstszą przyczyną utraty zęba są powikłania po leczeniu kanałowym. Struktura zębów nawet prawidłowo przeleczonych kanałowo ulega z czasem osłabieniu i mogą one gorzej znosić obciążenia powstałe podczas gryzienia. Ryzyko złamania i utraty takiego zęba można obniżyć wykonując odbudowę protetyczną jak np. korona porcelanowa. Niestety nawet idealnie wykonana korona nie wyeliminuje tego ryzyka w 100%.

Nagła utrata zęba

Kiedy następuje nagła utrata zęba?

Zdarza się, że korzeń po leczeniu kanałowym pomimo prawidłowego zabezpieczenia korony zęba i tak się łamie pod wpływem sił zgryzowych. W przypadku nagłego wypadku, jakim jest niespodziewany uraz zęba czy pęknięcie korzenia prowadzące do jego utraty, zmuszeni jesteśmy szukać szybkiej pomocy dentystycznej. Najlepszym rozwiązaniem, jeżeli dochodzi do nagłej utraty zęba, jest uzupełnienie jego braku za pomocą implantu zębowego.

Nagła utrata zęba

Wszczepienie implantu zębowego to prosta, bezpieczna i przewidywalna procedura, pozwalająca na szybkie zastąpienie złamanego korzenia nowym, „trzecim” zębem. Odbywa się ona w znieczuleniu miejscowym, podczas zabiegu pacjent nie czuje żadnego bólu. Zalecenia pozabiegowe zawierają instrukcje postępowania, tak aby ograniczyć do minimum niedogodności związane z przebytym zabiegiem.

Nagła utrata zęba

Nasi implantolodzy mają bardzo wysokie, światowe kwalifikacje w dziedzinie implantologii, oraz wieloletnie doświadczenie kliniczne w leczeniu implantologicznym i implantoprotetycznym. Pomogli już bardzo wielu pacjentom w sytuacjach nagłej utraty własnego zęba. Efekty leczenia w Klinice Perfect Smile pozwalają latami cieszyć się ze zdrowego i pełnego uśmiechu.

Cała procedura związana z wszczepieniem implantu zęba została opisana tutaj. Zapraszamy na konsultację stomatologiczną do naszej Kliniki.