Skip to content

Implant zęba

Implant zęba obecnie jest najbardziej fizjologicznym rozwiązaniem uzupełnienia braku zębowego. Wszak problem pojedynczych braków zębowych jest bardzo powszechny. Utrata każdego zęba tworzy defekt kosmetyczny, uniemożliwia prawidłowe żucie i wpływa niekorzystnie na cały układ stomatognatyczny. Kość w miejscu braku zębowego zaczyna bardzo szybko zanikać po ekstrakcji (wyrwaniu lub wypadnięciu), co może powodować również zmiany w profilu twarzy oraz starczy wygląd. Stąd bardzo ważnym aspektem jest wszczepienie implantu zęba, czyli najbardziej naturalnej jego repliki, jak najszybciej. Dzięki temu łoże implantu zęba, czyli tkanka kostna jest nadal stymulowane i nie ulega zanikowi.

Implant zęba Gdańsk

 Alternatywna odbudowa za pomocą mostu

Implant zęba

Tego typu rozwiązanie, jak widać na załączonej grafice wiąże się z nieodwracalną utratą tkanek zębów, które trzeba oszlifować. Może to czasem powodować konieczność leczenia kanałowego tych zębów, ze względu na stan zapalny. Z czasem dochodzi oczywiście do nieustannie postępującej utraty kości, co powoduje wchodzenie pokarmu pod most i może przyczyniać się do próchnicy oszlifowanych zębów filarowych.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest implant zęba wraz z koroną porcelanową, przywracający funkcję żucia, bez konieczności szlifowania zębów oraz zmniejszający utratę kości.

Implant zęba – procedura wykonania:

  1. Wizyta konsultacyjna. W jej trakcie nasi implantolodzy po wykonaniu zdjęć panoramicznych, a czasem zdjęć w technice 3d, czyli tomografii komputerowej, analizują dany przypadek oraz sporządzają plan leczenia.
  2. Wprowadzenie implantu zęba. Odbywa się w sposób zupełnie bezbolesny. W znieczuleniu miejscowym w kości preparowane jest łoże w które następnie zostaje wprowadzony implant zęba.
  3. Wykonanie korony porcelanowej na implancie zębowym. Po ok 3 m-cach w zależności od sytuacji klinicznej zostaje wykonany specjalny wycisk na podstawie którego, jest wykonany łącznik przykręcany do implantu oraz indywidualnie dopasowana do pozostałych zębów korona porcelanowa.

 Przykładowe praca na pojedynczym implancie zęba wykonane przez dentystów
w Klinice stomatologiczno-implantologicznej Perfect Smile

Implant zęba Gdańsk 06

Wprowadzony, zintegrowany z kością implant zęba po 3 m-cach.

Implant zęba Gdańsk 07

Tytanowy łącznik przykręcony do implantu zęba.

Implant zęba Gdańsk 08

Korona porcelanowa zacementowana na łącznik.

Do wykonania całej procedury wykorzystujemy tylko najlepsze implanty. Niemniej jednak cena wszczepienia nie jest wyższa niż cena użycia samego mostu. Dlatego zalecamy Pacjentom wykorzystanie najnowszych technologii dla ich własnego dobra.