Skip to content

Implant natychmiastowy

Brak zębów to nie tylko duży problem estetyczny. Niepełne uzębienie może spowodować problemy z układem pokarmowym oraz przesunięcie i uszkodzenie pozostałych zębów. Czy podczas jednej wizyty można rozwiązać problem braku uzębienia? Odpowiedzią na ten problem może być implant natychmiastowy, który jest wszczepiany natychmiast po usunięciu zęba. Implantacja natychmiastowa jest obecnie powszechnie stosowanym sposobem leczenia braku uzębienia, a sam zabieg pozwala na skrócenie czasu leczenia ponieważ już po jednej wizycie pacjent opuszcza klinikę nie martwiąc się o braki w uzębieniu.

Kiedy można zastosować implant natychmiastowy?

By zastosowanie implantu natychmiastowego odniosło sukces, muszą istnieć odpowiednie warunki anatomiczne, jak i tkankowe. Odbudowa zęba pojedynczego stanowi najczęstsze wskazanie do zastosowania implantu natychmiastowego. Najczęstszym przeciwwskazaniem do zastosowania implantu natychmiastowego jest stan zapalany lub ropny zębodołu, oraz zły stan higieny jamy ustnej. Dlatego, zanim implant natychmiastowy zostanie zastosowany, należy sprawdzić czy wszystkie wymogi zostały spełnione. W przypadku gdy pacjent nie może być poddany zabiegowi implantacji natychmiastowej, dąży się do zamaskowania brakującego zęba.

Implant natychmiastowy

W Klinice Perfect Smile dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, w tym cyfrową tomografią 3D. Wszystko to sprawia, że przebieg wszczepienia implantu planowany jest w formie cyfrowej, a sam zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Zapraszamy na konsultacje do naszej kliniki, gdzie dzięki niezbędnym narzędziom diagnostycznym, nasi lekarze implantolodzy w pełni ocenią możliwość zastosowania implantu natychmiastowego, oraz zaplanują i zaproponują kompleksowe leczenie implantologiczne.