Skip to content

Cena wszczepienia implantu

Implanty zębowe pozwalają na odtworzenie utraconych zębów w najwierniejszy i najbardziej naturalny sposób. Wraz z zębami przywracamy funkcję prawidłowego żucia, estetyczny wygląd uśmiechu oraz prawidłowe rysy twarzy. Cena wszczepienia implantu i co za tym idzie, odtworzenia braków zębowych wydawać się może w pierwszej chwili wysoka. Jednak nie należy zapominać, że jest to zabieg wysoce specjalistyczny. Powinien być wykonywany przez odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych implantologów. Powinny zostać zachowane światowe standardy bezpieczeństwa. Powinno się stosować wysokiej klasy sprzęt zabiegowy.

Co wpływa na cenę implantów?

Prawidłowa kwalifikacja pacjenta do zabiegu, poprawne jego przeprowadzenie oraz należyta kontrola pozabiegowa są gwarantami długowieczności nowych zębów jakie otrzymuje pacjent po wszczepieniu implantów. Na przestrzeni wielu lat, w ciągu których pacjent cieszyć się będzie komfortem, jaki dają implanty zębowe, dłużej pamiętać będzie on jakość implantów i zabiegu niż cenę implantów.

Implanty Gdańsk cena 01

Cena wszczepienia implantu.

Cena wszczepienia implantu kształtuje się dość różnie na całym świecie. Tak jak pisaliśmy powyżej zależeć będzie ona między innymi od doświadczenia lekarza implantologa wykonującego zabieg oraz klasy sprzętu zabiegowego i diagnostycznego w Klinice, w której zdecydujemy się wykonać implanty.
Na rynku istnieje bardzo dużo firm produkujących i dostarczających implanty. Ta różnorodność również na wpływ na cenę implantów, choć nie tak duży jak jakość usług i doświadczenie implantologa. Istnieją firmy z kilkudziesięcioletnimi tradycjami w produkcji implantów. Ale wcale nie gorsze osiągnięcia w produkcji wysokiej jakości implantów mają firmy stosunkowo młode. Posiadają one bardzo duże zaplecze naukowe i technologiczne. Kładą duży nacisk na zastosowanie najnowszych technologii oraz innowacyjność produktów.

Odpowiedź na pytanie o cenę zastąpienia utraconych zębów za pomocą implantów pacjentowi udzielić może lekarz implantolog tylko po przeprowadzeniu badania w Klinice oraz wykonaniu zdjęć RTG zębów lub tomografii komputerowej. Do każdej sytuacji nasi lekarze podchodzą indywidualnie. Są w stanie często zaproponować kilka rozwiązań, co ma pozytywny wpływ na ostateczna cenę implantów.
Wspomnieć należy, że cena uzupełnienia jednego brakującego zęba implantem jest porównywalna do ceny wykonania tradycyjnego mostu opartego na sąsiadujących zębach. Unikamy w tej sytuacji szlifowania dwóch zdrowych zębów, co jest dodatkową, nieocenioną korzyścią na przyszłość.
Zapraszamy na wizytę konsultacyjną do naszej Kliniki Stomatologicznej. Implanty Gdańsk cennik w formacie PDF do pobrania.