Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Implanty

Implanty stomatologiczne to śruby wykonane najczęściej z tytanu, których zadaniem jest zastąpienie brakującego korzenia zębowego. Ich struktura jest zmodyfikowana w taki sposób, że w znacznym stopniu przypomina kolagen. Dzięki temu właśnie organizm człowieka doskonale toleruje tego typu wszczepy. Dlatego wykorzystując nowoczesne techniki leczenia stomatologicznego jesteśmy w stanie odbudować braki zębowe pacjentów. W naszej klinice stomatologicznej stosujemy tylko i wyłącznie najwyższej klasy systemy implantologiczne. Ich najwyższą jakość potwierdzają certyfikaty otrzymane przez liczne ośrodki uniwersytecko – badawcze ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Niemiec i Japonii. Ponadto nasi lekarze implantolodzy to najwyższej klasy specjaliści. Ich kompetencje i wiedze poświadcza wiele certyfikatów i świadectw odbycia szkoleń w kraju i za granicą.

Implanty stomatologiczne Gdańsk

Jak wszczepia się implanty stomatologiczne?

Wszczepienie implantu lub wielu implantów nie jest zabiegiem skomplikowanym. Przebiega zasadniczo w trzech głównych etapach. W pierwszym etapie, po wstępnej analizie stanu uzębienia, wykonaniu zdjęcia pantomograficznego lekarz implantolog wywierci w wyrostku zębodołowym otwór. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zazwyczaj nie dłużej niż 2 godziny. Po osteointegracji, gdy kość zrośnie się z implantem nastąpi wkręcenie śruby gojącej. Po kilkunastu dniach gojenia się błony śluzowej implant jest gotowy do nałożenia korony.

Poniżej opisujemy dokładnie niektóre aspekty związane z wszczepieniem implantów. Są to najczęściej spotykane sytuacje medyczne.

Regeneracja kości pod implanty

Utrata nawet pojedynczego zęba niesie za sobą nieodwracalne zmiany w strukturze kości wyrostka zębodołowego.

Gwarancja na implanty

Nasi implantolodzy zajmują się wszczepianiem implantów oraz odbudową protetyczną na implantach od ponad 12 lat; w tym czasie odnotowali bardzo niewiele niepowodzeń w leczeniu.

Periimplantitis

Periimplantitis, zaniki kości, problemy z dziąsłami oraz problemy ze zgryzem to dolegliwości z którymi czasami przyjdzie się nam zetknąć. Są to szczęście dość rzadko występujące problemy.

Specjalista implantolog

Implantologia na najwyższym, światowym poziomie jest dostępna w naszej Klinice Uśmiechu Perfect Smile w Gdańsku od dłuższego czasu.

Powikłania po wszczepieniu implantów

Warto pamiętać, że zabiegi wszczepienia implantów dentystycznych cechują się jednym z najwyższych odsetkiem powodzenia wśród zabiegów stomatologicznych, rzędu 98-99%.

Brak zęba i co dalej?

Brak zęba jest częstym przypadkiem, z jakim mamy do czynienia w codziennym kontakcie z naszymi Pacjentami. W przypadku brakującego zęba można nie zastosować żadnego leczenia, czyli pozostawić lukę w łuku zębowym. Niestety będzie miała ona duże znaczenie dla procesu żucia.

Alternatywne do implantów metody leczenia

Istnieją również alternatywne do implantów metody leczenia. Istotne jest to, aby każdy Pacjent posiadał wiedzę na ich temat. Na całym świecie w nowoczesnej stomatologii przyjęło się, że implanty są złotym standardem jeżeli chodzi o uzupełnianie braków zębowych.

Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne zazwyczaj po okresie 3-4 miesięcy od wszczepienia są gotowe do pełnego obciążenia. Jeżeli podczas wszczepienia został całkowicie pokryty dziąsłem, musi być na tym etapie odsłonięty.

Zabieg wszczepienia implantu

Zabieg wszczepienia implantu to procedura przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie ogólne może być również zastosowane, szczególnie w przypadkach pacjentów niespokojnych i mocno zdenerwowanych perspektywą zabiegu.

Przebieg leczenia implantologicznego

Przebieg leczenia implantologicznego jest pewnym procesem, na który składa się kilka wizyt Pacjenta w naszej Klinice.

Implanty Gdańsk | Dentysta Gdańsk, Centrum Implantologii Gdańsk, Ortodonta Gdańsk, Stomatolog Gdańsk. Klinika Stomatologiczna Perfect Smile.