Skip to content

Dentysta zachowawczy

Zdrowe zęby i piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Niestety najczęstszym problemem, z którym zmagają się nasi pacjenci to próchnica zębów. Najczęściej próchnica objawia się nieestetycznymi plamami oraz ubytkami twardych części zębów. Wszystkie te objawy mogą prowadzić do podrażnień i uszkodzeń wewnętrznej tkanki zęba.  W niektórych przypadkach zaniedbanie naszych problemów związanych z próchnicą może prowadzić do obumarcia zęba, co z kolei nie tylko pogarsza estetykę uśmiechu, ale może mieć wpływ na zdrowie całego organizmu.

Jak zachować piękny uśmiech na dłużej?

Najistotniejsze w tym przypadku są wizyty kontrolne u dentysty zachowawczego, dzięki którym możliwa jest ocena i zapobieganie dalszego rozwoju próchnicy. W tym przypadku, podstawową rolą dentysty zachowawczego jest profilaktyka tego najczęściej spotykanego problemu oraz powstałych już ubytków próchniczych, które związane są z oczyszczeniem zębów z próchnicy oraz wypełnieniem ubytków materiałem kompozytowym. Co więcej, dentysta zachowawczy zajmuje się leczeniem schorzeń miazgi zębowej, które są głównie konsekwencjami nieleczonej próchnicy zębów. Większość zabiegów przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Stosowane przez naszych dentystów zachowawczych znieczulenia charakteryzują się szybkim i długim czasem działania, oraz bezpieczeństwem nawet dla kobiet w ciąży i osób obciążonych poważnymi chorobami.

Dentysta zachowawczy

Do rozpoznania ognisk próchnicy lekarz dentysta zachowawczy posługuje się nie tylko wzrokiem, ale też szeregiem dodatkowych narzędzi diagnostycznych. Jednym z najczęściej używanych i najważniejszych jest radiowizjografia (RVG). Marzenie o pięknym uśmiechu może stać się rzeczywistością, i dlatego zachęcamy do regularnych wizyt kontrolnych.