Skip to content

Wypełnienie kompozytowe

Wypełnienie kompozytowe w zębie zakładane jest przez dentystę po uprzednim wyczyszczeniu ubytku próchnicowego odpowiednimi wiertłami z chłodzeniem. Wyczyszczony z próchnicy ubytek izolowany jest następnie od środowiska jamy ustnej np. koferdamem dentystycznym. Kolejnym etapem jest wytrawienie szkliwa specjalnym preparatem przez 20-40 sekund. Środek ten następnie spłukiwany jest wodą pod ciśnieniem, a tak przygotowany ubytek suszony jest dmuchawką. Dentysta następnie pokrywa ubytek odpowiednim systemem wiążącym. Asystentka dentystyczna naświetla tzw. bond lampą polimeryzacyjną.

Czym jest wypełnienie kompozytowe?

Tak przygotowany ubytek lekarz dentysta wypełnia ubytek materiałem kompozytowym, który jest kilka razy naświetlany wspomnianą wcześniej lampą. Założone w ten sposób wypełnienie cechuje się bardzo estetycznym wyglądem i gładkością. Zachowuje ono idealną szczelność i nie wymaga wymiany przez kilkanaście-kilkadziesiąt lat.

Wypełnienie kompozytowe

W naszej Klinice w naszej codziennej pracy wykorzystujemy materiały kompozytowe najwyższej jakości, od najlepszych światowych producentów, takich jak 3M ESPE USA czy GC corporation Japan.