Skip to content

Wypełnienia kosmetyczne zębów

W naszej Klinice Stomatologicznej wypełnienia kosmetyczne zębów to stały i bardzo ważny temat, do którego lekarze stomatolodzy przywiązują bardzo dużą uwagę. Każde, nawet najmniejsze wypełnienie zęba dopracowywane jest w najmniejszych szczegółach, aby odtworzyć naturalny kształt zęba, oraz uzyskać idealny kolor i przezierność.

Współczesna stomatologia przeszła ogromną metamorfozę na przestrzeni ostatnich 50 lat. Wcześniejsze tzw. „plomby”, nagminnie wykonywane były z nieestetycznych, ciemnych amalgamatów oraz porowatych materiałów kompozytowych. Aktualnie nasi lekarze stomatolodzy dysponują materiałami kompozytowymi, które mają doskonałe właściwości zarówno mechaniczne jak i pozwalają na wykonanie bardzo kosmetycznych wypełnień.

Wypełnienia kosmetyczne zębów

Wygląd przed wykonaniem zabiegu

Czym są kompozytowe wypełnienia kosmetyczne ?

Kompozytowe wypełnienia kosmetyczne zębów stanowią podstawową formę rekonstrukcji zęba objętego próchnicą. Zabieg taki w naszej Klinice Stomatologicznej wykonywany jest całkowicie bezboleśnie, dzięki odpowiednim znieczuleniom. Ząb w pierwszej kolejności, w sposób jak najbardziej oszczędny dla zdrowych tkanek, jest opracowywany z próchnicy. Następnie dentysta wykonuje kompozytowe wypełnienie kosmetyczne. W zależności od rodzaju zęba, są stosowane inne rodzaje materiałów kompozytowych. Do zębów w odcinku tylnym, gdzie istotna jest wytrzymałość, stosowane są materiały o szczególnych właściwościach mechanicznych. W strefie estetycznej dedykowane są materiały o szczególnych właściwościach kosmetycznych, przezierności itd. Po założeniu wypełnienia nasi lekarze, przy użyciu rozmaitych instrumentów, nadają mu odpowiedni kształt i gładkość. Polerowanie jest ostatnim etapem w tym procesie.

Wypełnienia kosmetyczne zębów

Wygląd po wykonaniu zabiegu

W Klinice Uśmiechu Perfect Smile stosujemy tylko najnowocześniejsze materiały kompozytowe, zapewniające idealny efekt końcowy. Wpływ na to ma również odpowiednia technika, warstwowe nakładanie materiału kompozytowego oraz bardzo dobrej jakości lampy polimeryzacyjne, stosowane do utwardzania materiału. W przypadku zębów martwych oraz większych rekonstrukcji zęba, nasi lekarze dentyści proponują alternatywne, mocniejsze formy odbudowy. Są to między innymi kosmetyczne wypełnienia z zastosowaniem włókien szklanych, wcementowanych w korzenie zębów martwych. Także odbudowy typu (inlay, onlay), oraz korony pełnoceramiczne. Zapraszamy na konsultację celem wybrania właściwej formy kosmetycznego wypełnienia.