Skip to content

RTG zębów Gdańsk

RTG zębów jest jednym z podstawowych badań wykorzystywanych do prawidłowej diagnostyki wielu schorzeń jamy ustnej. W Klinice Stomatologicznej Perfect Smile dysponujemy nowoczesnym sprzętem do diagnostyki radiologicznej. W naszej ofercie mamy pełną gamę badań radiologicznych niezbędnych w codziennej pracy Kliniki. Badania radiologiczne, w skrócie RTG, wykonywane są przez wykwalifikowany personel, z zachowaniem wszelkich zasad ochrony radiologicznej. Dzięki pełnej cyfryzacji procesu wykonywania badań, dawki promieniowania ograniczone są do absolutnego minimum.

Zdjęcia zębów

Jakie RTG zębów robimy najczęściej?

Do najczęściej wykonywanych badań należą wewnątrzustne zdjęcia RTG punktowe. Takie zdjęcie celowane jest na konkretny obszar szczęki obejmując zazwyczaj 1-2, maksymalnie trzy zęby. Cyfrowy detektor promieniowania, w tym przypadku to niewielka płytka, jest umieszczany w pozycjonerze, co daje gwarancję dokładności i powtarzalności zdjęcia. Dzięki wysokiej klasy sprzętowi, oraz wykwalifikowanej obsłudze otrzymujemy zdjęcia RTG zębów doskonałe technicznie, wnoszące nowe i cenne informacje diagnostyczne. Unikamy przy tym konieczności ich nieuzasadnionego powtarzania, zgodnie z zasadami ochrony radiologicznej, co ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa naszych pacjentów.

RTG Zębów Gdańsk

 Cyfrowy skaner Vista Scan

Do odczytu obrazu z czujnika służy cyfrowy skaner Vista Scan, który w ciągu zaledwie kilku sekund prezentuje nam gotowe zdjęcie zębowe w formacie cyfrowym. Wynik badania RTG otrzymujemy już w kilka sekund po ekspozycji. Cyfrowe zdjęcie RTG zębów cechuje się idealną dokładnością i ostrością, a dzięki specjalnemu oprogramowaniu może być poddane dalszej obróbce.

RTG Zębów 02

Cyfrowe zdjęcie RTG zębów

Zdjęcia RTG panoramiczne.

Tomograf komputerowy Veraviewepocs 3D firmy Morita to bardzo wszechstronne urządzenie diagnostyczne, dzięki któremu wykonujemy w naszej Klinice zdjęcia pantomograficzne (panoramiczne, „panorama”, OPG). Są to zdjęcia uwidaczniające całość uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi. Zdjęcie takie pozwala na ocenę obecności próchnicy, ocenę jakości istniejących wypełnień oraz leczenia kanałowego, wykrycie zmian zapalnych w obrębie jamy ustnej. Zdjęcie pantomograficzne stanowi doskonałe uzupełnienie przeglądu stomatologicznego i jest niezbędne przed rozpoczęciem kompleksowego leczenia, przed zabiegiem usuwania zatrzymanych (niewyrośniętych) zębów oraz przy planowaniu zabiegów implantologicznych. Jest to badanie całkowicie bezbolesne, nie wymagające ingerencji w jamie ustnej (min. brak odruchu wymiotnego).

RTG Zębów Pantomograficzne

Zdjęcie RTG zębów Pantomograficzne

Wynik badania – gotowe zdjęcie RTG pantomograficzne – dostępne jest dla lekarza wykonującego badanie po kilku sekundach od ekspozycji. Zapisywane jest ono w formie cyfrowej, dzięki czemu możliwe jest dokonanie na nim wielu przydatnych pomiarów oraz dodatkowa obróbka. Cyfrowy format wyników badań radiologicznych ma również szereg innych zalet: takie dane z łatwością mogą być wysłane drogą mejlową, nagrane na nośniki cyfrowe jak np. pendrive lub płyta DVD, a ich przechowywanie i katalogowanie jest bardzo proste i wygodne.