Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Dentysta

Dentysta, czyli lekarz stomatolog to osoba posiadająca uprawnienia do praktycznego wykorzystywania wiedzy z zakresu ogólnopojętej stomatologii. Obecnie, aby uzyskać pełne prawo do stosowania tytułu lekarza dentysty należy ukończyć pięcioletnie studia na kierunku lekarsko – dentystycznym. Dodatkowo pozytywnie zaliczyć Lekarsko – Dentystyczny Egzamin Końcowy. Otrzymane uprawnienia państwowe do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki wraz z przyległymi okolicami nie zawsze czynią z lekarza dobrego dentysty. Powstające liczne gabinety stomatologiczne również nie zawsze zapewniają najwyższy standard usług dentystycznych. Nie jest łatwo znaleźć w okolicy miejsca zamieszkania wysokiej klasy gabinetu stomatologicznego stosującego najnowsze techniki leczenia, w której praktykę prowadzi doświadczony lekarz dentysta.

Po pierwsze wiedza

Jeśli w gabinecie stomatologicznym zauważalne są różnego rodzaju świadectwa ukończenia kursów specjalistycznych lub certyfikaty, oznacza to, że mamy do czynienia z fachowcem w danej dziedzinie stomatologii. Możemy domniemywać, że nasz problem stomatologiczny zostanie z powodzeniem rozwiązany. Bardzo ważną kwestią jest również wyposażenie gabinetu w sprzęt stomatologiczny ułatwiający pracę lekarzowi dentyście.

Dentysta Gdańsk

Poniżej postaramy się przedstawić najciekawsze tematy związane z zawodem dentysta. Jeśli poniższe informacje nie wyczerpują interesujących Państwa tematów, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu; 58 300 05 88.

Profilaktyka w stomatologii dziecięcej

Profilaktyka w stomatologii dziecięcej sprowadza się do kilku zasad. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że to rodzic jest pierwszym edukatorem dziecka i od jego kontroli i nadzoru zależy najwięcej.

Gwarancja na usługi stomatologiczne

Wszystkie usługi stomatologiczne w naszej Klinice wykonywane są na najwyższym poziomie. Dlatego Pacjenci otrzymują na nie gwarancję. Ogólne warunki udzielone przez nasze gabinety dentystyczne podajemy poniżej.

Dentysta zachowawczy

Zdrowe zęby i piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Niestety najczęstszym problemem, z którym zmagają się nasi pacjenci to próchnica zębów. Najczęściej próchnica objawia się nieestetycznymi plamami oraz ubytkami twardych części zębów.

Dentysta endodonta

Najczęstszą przyczyną, która skłania nas do wizyty u stomatologa jest ból zęba. Niestety, najczęściej ból jest sygnałem, który informuje nas, że dzieje się coś złego.

Nowoczesny dentysta

Nowoczesny gabinet stomatologiczny różni się diametralnie od gabinetów, które funkcjonowały na rynku jeszcze 10-15 lat temu.

Wypełnienia kosmetyczne zębów

W naszej Klinice Stomatologicznej wypełnienia kosmetyczne zębów to stały i bardzo ważny temat, do którego lekarze stomatolodzy przywiązują bardzo dużą uwagę.

Dentysta protetyk

Protetyka to dziedzina stomatologii, zajmująca się uzupełnianiem utraconych tkanek zębowych, przywracaniem funkcji narządu żucia oraz rehabilitacją całego układu stomatognatycznego.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza – w tej dziedzinie stomatologii podstawową rolą lekarza dentysty jest leczenie próchnicy, dotykającej tkanek twardych zębów. Najczęściej leczenie to przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym.

Licówki bez szlifowania

Licówki bez szlifowania były podstawowym tematem konferencji medycznej odbywającej się 24 listopada 2014 roku w Sopockim hotelu Sheraton, na którym uczestniczyli zarówno  lekarz dentysta Marek Markiewicz oraz lekarz dentysta Tomasz Zarański.

Dentysta Implantolog

Dentysta implantolog to taki lekarz , który posiada odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności chirurgiczne. Lekarz dentysta nie ma możliwości odbycia specjalizacji po studiach w kierunku implantologii na Uniwersytecie Medycznym.

Wypełnienie kompozytowe

Wypełnienie kompozytowe w zębie zakładane jest przez dentystę po uprzednim wyczyszczeniu ubytku próchnicowego odpowiednimi wiertłami z chłodzeniem. Wyczyszczony z próchnicy ubytek izolowany jest następnie od środowiska jamy ustnej np. koferdamem dentystycznym.

Endodonta Gdańsk

Dobry lekarz endodonta, aby sprawnie posługiwać się mikroskopem zabiegowym w endodoncji, powinien przejść szereg odpowiednich kursów i szkoleń.

RTG zębów Gdańsk

RTG zębów jest jednym z podstawowych badań wykorzystywanych do prawidłowej diagnostyki wielu schorzeń jamy ustnej. W Klinice Stomatologicznej Perfect Smile dysponujemy nowoczesnym sprzętem do diagnostyki radiologicznej.

Dentysta Gdańsk | centum stomatologii w Gdańsku Suchaninie, Implanty Gdańsk, Ortodonta Gdańsk, Stomatolog Gdańsk. Klinika Stomatologiczna Perfect Smile.