Skip to content

Turystyka medyczna

Podróżowanie dla znacznej ilości osób to jedna z największych przyjemności w życiu. Powstał osobny rodzaj podróżowania – turystyka medyczna. Mianem turystyki medycznej, również stomatologicznej określa się wyjazd do innego kraju celem podjęcia leczenia lub rehabilitacji poszczególnych chorób. Pojęcie to w Polsce jest definiowane jako pobyt w innym państwie, którym głównym motywem jest pobyt w klinice medycznej czy stomatologicznej, aby poprawić swój wygląd. Głównym źródłem informacyjnym jeśli chodzi o wyszukiwanie najlepszych specjalistów w danej dziedzinie oraz klinik odpowiadającym  ściśle sprecyzowanym  wymaganiom pacjentów jest sieć Internet.

Stomatologiczna turystyka medyczna – jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Zdecydowanie pojęcie turystyki medycznej czy stomatologicznej dziś nabiera innego znaczenia. Pacjenci znacznie chętniej obierają kierunki europejskie i potrafią świetnie zorganizować sobie czas podczas niekiedy kilku tygodniowego pobytu w klinice. Łączą proces przebiegu leczenia z przyjemnościami takimi jak relaks w SPA, wizyty u fryzjera czy też spędzenie czasu z przyjaciółmi w miastach pozytywnie nastawionych do turystów. Statystyki na temat turystyki medycznej mówią, że aż 70% pacjentów poszukuje informacji na temat zabiegów medycznych wyłącznie w Internecie. Bardzo często jedną z fraz wyszukiwania stanowi stomatologiczna turystyka medyczna. Ogromne narzędzie jaki stanowi Internet pozwala na uzyskanie informacji na temat kwalifikacji danego lekarza, porównania kosztów z cenami innych klinik oraz zasięgnięcie informacji na temat najbliższych dostępnych terminów wizyt.

Turystyka medyczna rozwija przemysł.

Dzięki tak zaawansowanemu rozwojowi turystyki medycznej zyskuje również przemysł. Biura podróży coraz chętniej organizują wyjazdy stricte pod kątem medycznym. Dzięki temu zyskują także hotele, centra SPA, restauracje i inne dostępne rozrywki w danym mieście. Oczywiście należy wspomnieć, że w Polsce ceny zabiegów stomatologicznych są bardzo atrakcyjne dla osób mieszkających w innych krajach. Przykładowo w Skandynawii można zaobserwować  różnicę w cenie danych rozwiązań np. protetycznych dochodzące nawet do pięciokrotnej ceny, jaką zapłacimy w Polsce.

Turystyka medyczna

Wniosek jest jeden. Jeśli możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli mile spędzić czas w przepięknym Trójmieście, a przy okazji zadbać o własne zęby w rękach wykwalifikowanego personelu Kliniki Uśmiechu Perfect Smile to dlaczego by z tego nie skorzystać? Tym bardziej, gdy połączenia lotnicze, autobusowe oraz kolejowe są bardzo dobrze rozwinięte. Zatem dostępne dla każdego. Dodatkowo zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na inne przyjemności. Zapraszamy do korzystania ze stomatologicznej turystyki medycznej.