Skip to content

Szczoteczka soniczna

Czy szczoteczka soniczna jest dobrym rozwiązaniem? Nawet bardzo dobry produkt posiada swoje zalety jak i wady, dlatego jej przyszły posiadacz powinien poznać zarówno mocne jak i słabsze strony swojego sprzętu. Spróbujemy przedstawić Państwu w punktach zalety jak i wady szczoteczek sonicznych. Pierwszą zaletą jest przede wszystkim jej sposób działania…

Efekty szczotkowania sonicznego.

Efekty używania takiej szczoteczki są widoczne już po pierwszym czyszczeniu. Przez używanie takiego sprzętu mamy bielsze, idealnie oczyszczone i gładkie zęby. Pielęgnacja zębów tą szczoteczką jest łatwa, ponieważ podczas mycia zębów końcówkę szczoteczki sonicznej przykładamy lekko do zęba i tak po kolei przy każdym z zębów. Sprzęt jest również w wersji dla dzieci. Czyszczenie szczoteczką soniczną sprawi maluchowi wiele radości zwłaszcza, że mamy do wyboru różne wersje kolorystyczne. Zalety szczoteczek sonicznych przeważają nad ich wadami. Sprzęt soniczny czyści i chroni nasze zęby bardzo skutecznie, więc jego nie najniższa cena wydaje się w pełni uzasadniona.

Ich pierwszą i dość rozstrzygającą wadą jest to, że szczoteczki soniczne nie są tanim rozwiązaniem. Cena zależy od producenta takiej szczoteczki oraz od stopnia zaawansowania i/lub wyposażenia szczoteczki sonicznej. Szczoteczki soniczne nie są tak łatwo dostępne jak popularne szczoteczki elektryczne czy manualne. To chyba tyle z wad ostatnio stającej się coraz bardziej popularnej szczoteczki sonicznej. Mamy więc do wyboru szczoteczki manualne-tradycyjne, szczoteczki elektryczne, szczoteczki ultradźwiękowe oraz szczoteczki soniczne.

Szczoteczka soniczna Philips

Szczoteczka soniczna – zasada działania.

Innowacyjne zjawisko powstawania mikrobąbelków powietrza w płynie pod wpływem fal dźwiękowych zostało wykorzystane w szczoteczkach sonicznych. Cała technologia może działać dzięki temu, że przy czyszczeniu zębów wokół włosków szczoteczki i powierzchni czyszczonego zęba znajduje się ciecz, która jest mieszaniną pasty do zębów, wody i śliny. Generator umieszczony w szczoteczce wytwarza drgania o częstotliwości dźwiękowej, które przenoszone są do otaczającej powierzchnię czyszczoną cieczy – wytworzone mikrobąbelki powietrza dostają się w przestrzenie międzyzębowe oraz odrywają płytkę bakteryjną, zapobiegając w ten sposób powstawaniu nalotu nazębnego i przebarwień.