Skip to content

Które produkty najszybciej niszczą zęby?

Na szczęście żaden z tych produktów nie zniszczy zębów od razu. Ale długotrwałe ich podjadanie może odbić się na stanie zdrowia naszej jamy ustnej. Ważne jest więc, żeby jeść je rozsądnie i jak zwykle pamiętać o higienie jamy ustnej – regularnych wizytach kontrolnych i profesjonalnym czyszczeniu zębów. Zatem,

Które produkty najszybciej niszczą zęby?

  • Twarde cukierki i landrynki – od dziecka mama ci powtarzała, żebyś nie jadł tylu słodyczy, bo zepsują ci się zęby? No i jak zwykle miała rację! Ta przestroga jest wciąż aktualna. Niestety…
  • Słodkie, gazowane napoje – to istny mix czynników niekorzystnych dla naszych zębów. Są bogate w cukry i kwasy. Ułatwiają rozwój szkodliwych bakterii. A do tego, dzięki swojej płynnej konsystencji, wnikają w każdy zakamarek jamy ustnej.
  • Alkohol – bywa zdradliwy, nie zawiera cukru, ale sam w sobie powoduje zmniejszenie wydzielania śliny. Ślina jest konieczna do prawidłowego oczyszczania zębów i ich ochrony.
  • Kwaśne owoce i soki owocowe – mimo tego, że są bardzo zdrowe i korzystne dla naszego organizmu oraz dostarczają wielu witamin, to akurat naszym zębom mogą zaszkodzić. Zawarte w nich kwasy i cukry proste są tym, co bakterie lubią najbardziej.
Które produkty najszybciej niszczą zęby

Tak tak to prawda, My też lubimy słodycze 😉 Jednak pamiętajcie, żeby wymienione wyżej produkty spożywać z głową. W razie pytań, zapraszamy do naszej Kliniki. Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej.