Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Blog

Metamorfoza uśmiechu

Metamorfoza uśmiechu jest bardzo oczekiwana zmiana przez wielu pacjentów, którzy oprócz zdrowych i mocnych zębów pragną posiadać piękny, naturalny uśmiech. Dopasowany do mimiki i rysów twarzy, a nawet do swoich cech charakteru i osobowości.

Bruksizm

Na pewno wielu z Was lub Waszych znajomych ma problem z potocznie nazywanym „zgrzytaniem zębami”. Nazwa medyczna tego zjawiska to bruksizm. Bruksizm to termin medyczny określający patologiczne zgrzytanie zębami. Chodzi o mimowolne tarcie zębami żuchwy o zęby szczęki.

Szczoteczka soniczna

Czy szczoteczka soniczna jest dobrym rozwiązaniem? Nawet bardzo dobry produkt posiada swoje zalety jak i wady, dlatego jej przyszły posiadacz powinien poznać zarówno mocne jak i słabsze strony swojego sprzętu.

Halitoza

Halitoza to nieprzyjemny zapach z ust, który jest mało komfortowy dla otoczenia osoby chorej. To choroba przede wszystkim osób młodych i czynnych zawodowo.

Znieczulenie miejscowe

Główną przyczyną dla której Pacjenci odkładają wizytę u dentysty na dalszy plan jest strach przed bólem. Jeszcze kilkanaście lat temu stosowano mniej komfortowe dla Pacjenta sposoby leczenia.

Wypełnienia zębów

Jeśli czujesz, że musisz udać się do swojego dentysty na przegląd, ponieważ któryś z zębów daje niepokojące dolegliwości powinieneś również posiadać informacje na temat różnych możliwości wypełnienia zębów – jak wygląda zabieg, jaki rodzaj wypełnienia zębów wybrać?

Turystyka medyczna

Podróżowanie dla znacznej ilości osób to jedna z największych przyjemności w życiu. Powstał osobny rodzaj podróżowania – turystyka medyczna.

Szczoteczka elektryczna czy manualna?

Szczoteczka elektryczna lepsza niż manualna – prawda czy mit? Spróbujemy pokrótce przedstawić wady i zalety szczoteczek elektrycznych oraz tych tradycyjnych.

Gabinet higieny

Gabinet higieny jest miejscem, w którym pacjent może się dowiedzieć jak profesjonalnie, a zarazem łatwo i sprawnie zadbać o higienę swojej jamy ustnej.

Kongres implantologiczny NeoBiotech

Implantologia to najszybciej rozwijająca się we współczesnej stomatologii dziedzina. Każdego roku publikowane są wyniki tysięcy badań naukowych, dowodzące skuteczności tej metody leczenia braków zębowych.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Rzucania palenia tytoniu.

Higienistka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna to kwalifikowany średni personel medyczny.

Które produkty najszybciej niszczą zęby?

Na szczęście żaden z tych produktów nie zniszczy zębów od razu. Ale długotrwałe ich podjadanie może odbić się na stanie zdrowia naszej jamy ustnej.

Rekonstrukcja łuku górnego

Rekonstrukcja łuku górnego przy użyciu koron pełnoceramicznych na implantach oraz zębach własnych. Poszczególne etapy wykonanej pracy. Na pierwszym ujęciu stan wyjściowy, gdy Pacjent trafił do naszej kliniki implantologicznej, na ostatnim zdjęciu fenomenalny efekt końcowy.