Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Kamertonoterapia

czyli gabinet wolny od strachu!

Terapia akustyczno-wibracyjna, potocznie zwana kamertonoterapia, prowadzi do obniżenia poziomu odczuwalnego lęku oraz relaksacji pacjentów poddawanych zabiegom stomatologicznym w naszej klinice.

Terapia opiera się na indywidualnych preferencjach muzycznych naszych pacjentów. Odpowiednio dobranych przez terapeutkę częstotliwościach kamertonów leczniczych. Kamertonoterapia prowadzi do dobrostanu organizmu zarówno na poziomie biologicznym – komórkowym, jak również emocjonalnym, umysłowym. Chcąc zadbać o komfort naszych pacjentów sięgamy po najbardziej innowacyjne i skuteczne metody relaksacji. Do profilaktyki zdrowia psychicznego – tworzymy klinikę stomatologiczno – implantologiczną wolną od stresu i lęku.

Równoczesna stymulacja mózgu dwoma bodźcami (muzyka i wibracje) daje znacznie większy efekt niż ich niezależne od siebie oddziaływanie.

Kamertonoterapia

Proponowana kompleksowa terapia muzyczna:

Terapia częstotliwościami na poziomie komórkowym i terapia akustyczna (słuchanie muzyki) może m.in. zmniejszyć napięcie psychiczne towarzyszące wizycie u stomatologa. Pomoże uśmierzyć ból, obniżyć poziom lęku, zmniejszyć napięcie mięśni. Dodatkowo terapia kamertonowa może stanowić fundament do stworzenia pozytywnych, opartych na zaufaniu, relacji z lekarzem dentystą, co z kolei stanowi element niezbędny do poprawnego przebiegu leczenia. Ostatecznie terapia może umożliwić korzystanie z usług stomatologa osobom z symptomami dentofobii. Terapia muzyką i częstotliwościami wpływa na przywrócenie stanu równowagi w organizmie. Również na poczucie relaksacji u pacjentów, umożliwiając tym samym wdrażanie pacjentów do regularnych wizyt w klinice bez stresu, do profilaktyki i poprawy stanu uzębienia oraz jakości życia pacjentów.

Dobrane częstotliwości opierają się na współbrzmieniu wywołującym konsonans, gdzie zjawisko nałożenia się dwóch drgań prostych o bliskich częstotliwościach generuje małą ilość tzw. dudnień. W kontekście psychologii konsonans uważany jest m.in. za symbol porządku, ładu, stabilizacji. Kamerton jest instrumentem, naturalnym źródłem dźwięku. Jego częstotliwości są pełne i bardziej naturalne niż te, które docierają do nas z przetworników muzycznych, i których najczęściej wysokie pasma są ‘obcięte’. Możliwość wystąpienia pożądanych efektów proponowanej kompleksowej terapii akustyczno-wibracyjnej na organizm człowieka dodatkowo opiera się na badaniach potwierdzających korzystny wpływ częstotliwości kamertonów leczniczych na organizm człowieka oraz badań prowadzonych przy Katedrze i Zakładzie Muzykoterapii przy Collegium Medicum na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Marta Markiewicz

Ukończyła studia na kierunku: edukacja artystyczna uzyskując tytuł magistra sztuki. Posiada dodatkowo kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki i pedagogiki. Aktualnie pod kierunkiem prof. Wojciecha Pośpiecha z Collegium Medicum UMK, przygotowuje badania do przewodu doktorskiego na wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum, dot. terapii muzycznej w stomatologii bazując na autorskiej, innowacyjnej metodzie terapii akustyczno-wibracyjnej.
Współpracuje z Kliniką Stomatologiczną Perfect Smile w Gdańsku oraz z promotorem pomocniczym dr n. med. Zbigniewem Kucharskim przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dodatkowo aktywnie działa jako wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów jako Sarsa Markiewicz.  Pasja, kreatywność, umiejętności, doświadczenie i osobowość pozwalają jej robić w pracy to co najbardziej lubi, łączyć sztukę z medycyną.

W ramach prowadzonej terapii akustyczno-wibracyjnej z użyciem kamertonów leczniczych – zapraszamy na odrobinę muzycznego relaksu. Klinika Uśmiechu Perfect Smile to gabinet wolny od strachu.

Zadzwoń i umów się na wizytę! 58 300 05 88

Kamertonoterapia | Dentysta Gdańsk, Implanty Gdańsk, Ortodonta Gdańsk, Stomatolog Gdańsk. Klinika Stomatologiczna Perfect Smile.