Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Ortodonta

Lekarz ortodonta to dentysta o specjalizacji zajmującej się wadami zgryzu, zębów oraz diagnozą i profilaktyką stanu uzębienia. Kandydat na stomatologa ortodontę musi ukończyć studia oraz zdać egzamin z ortodoncji i ortopedii szczękowej. Uzyskuje w ten sposób wiedzę i umiejętności w tej trudnej specjalizacji. Dobry ortodonta powinien również uczestniczyć w możliwych szkoleniach i sympozjach. Zdobytą wiedzę i umiejętności obrazują często ściany gabinetu profesjonalisty tej dziedziny, które obwieszone są dyplomami i certyfikatami. Takie wyróżnienia świadczą o ciągłym pogłębianiu wiedzy i fachowości stomatologa.

Ortodoncja to kierunek stomatologii zajmujący się korygowaniem źle ustawionego uzębienia. Ortodonta koryguje nieprawidłowy wzrost zębów i ich ustawienie oraz dobiera odpowiedni aparat ortodontyczny. Pacjenci mają do dyspozycji aparaty ortodontyczne proste i bardzo skomplikowane technicznie. Dobór odpowiedniego i jego założenie to droga do sukcesu każdego Pacjenta z problemami zgryzu.

Ortodonta Gdańsk

Najważniejsze to zdrowie i zadowolenie pacjenta.

Leczenie ortodontyczne ma poprawić stan zdrowia jamy ustnej. Ortodonta jest w stanie poprawić wygląd szczęki. Dbanie o zęby oraz odpowiedni diagnosta stomatolog to większe szanse na własne zęby do końca życia. Aktualnie profesjonaliści ortodoncji potrafią nie tylko poprawić zgryz, ale także profil twarzy, wygląd i zdrowie dziąseł.

Ważną częścią ortodoncji jest ortodoncja dziecięca. Mali Pacjenci, którzy nadal rosną i maja problemy z prawidłowym rozwojem części uzębienia mogą liczyć na fachową pomoc. Ortodonta dziecięcy ukierunkuje prawidłowy rozwój szczęki. Prawidłowa diagnoza i leczenie poprawi funkcję żucia, oraz wyleczy choroby przyzębia i stawów skroniowo-żuchwowych.

Poniżej postaramy się przedstawić najciekawsze tematy związane z ortodoncją. Jeśli poniższe informacje nie wyczerpują interesujących Państwa tematów, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu; 58 300 05 88.

Leczenie retencyjne

Wielu pacjentów pyta nas, jak po przeprowadzonym, zakończonym już leczeniu ortodontycznym będzie wyglądało utrzymanie pięknego, nowego uśmiechu w prawidłowo ustawionej pozycji. Otóż za ten proces odpowiedzialne jest leczenie retencyjne.

Aparat nakładkowy

Wiele osób, mimo kompleksów związanych z wadą zgryzu, odwleka leczenie ortodontyczne. Osoby te obawiają się o swój wygląd ze stałym aparatem ortodontycznym.

Powikłania po leczeniu ortodontycznym

Powikłania po leczeniu ortodontycznym są dość powszechne. Najczęstszym powikłaniem jest nadwrażliwość i podrażnienia jamy ustnej, które pojawiają się po założeniu aparatu. Nie należy się jednak tym przejmować, bo szybko przystosujemy się do nowych warunków.

Invisalign

Zacznijmy może od tego czym jest Invisalign. Jest to przezroczysty aparat ortodontyczny w formie silikonowych nakładek na zęby nazywanych alignerami.

Zamki ortodontyczne

Zamki ortodontyczne lingwalne (czyli językowe), samoligaturujace (z zamkami zatrzaskowymi), a może estetyczne? Wybór nie jest prosty nawet dla ortodonty, bowiem firmy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych zamków ortodontycznych reklamowanych chwytliwymi hasłami – najnowsza te

System Invisalign

System Invisalign to najbardziej innowacyjny system leczenia wad zgryzu na świecie bez użycia zamków ortodontycznych. Prostowanie zębów polega na noszeniu zdejmowanych, indywidualnie zaprojektowanych dla każdego pacjenta niewidocznych nakładek – alignerów.

Leczenie ortodontyczne a chirurgia stomatologiczna

Leczenie ortodontyczne może być w wielu przypadkach połączone z leczeniem chirurgicznym. Najprostszym przykładem jest ekstrakcja, czyli usunięcie zęba.

Leczenie wad zgryzu

Rodzaj leczenia ortodontycznego zależy od obecności zębów stałych oraz od typu wady zgryzu. U dzieci i młodzieży przed wyrżnięciem się wszystkich zębów stałych proponowane są najczęściej aparaty ruchome, czyli wyjmowane z ust.

Ortodoncja ważna w leczeniu wielodyscyplinarnym

Ortodoncja od lat nie jest już dziedziną zarezerwowaną dla dzieci, coraz częściej dorośli noszą aparaty ortodontyczne i to w każdym wieku. Dzieje się tak ze względu na wskazania z innych dziedzin stomatologicznych.

Clear Aligner

Leczenie ortodontyczne metodą Clear Aligner to nowa, innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu. Jest to ciekawa, alternatywna do aparatów stałych metoda leczenia niewielkich wad zgryzu. Leczenie polega na nakładaniu na zęby i noszeniu przygotowanych dla pacjenta nakładek.

Czas trwania leczenia ortodontycznego

W Klinice Perfect Smile, każdy pacjent jest traktowany w sposób indywidualny. Tak samo podczas planowania leczenia ortodontycznego, dla każdego pacjenta przygotowywany jest indywidualny i szczegółowy plan leczenia. Wszystko po to, aby osiągnąć optymalne i stabilne efekty.

Aparat ortodontyczny porcelanowy

Równe, białe zęby to marzenie wielu pacjentów. Piękny uśmiech nie tylko poprawia naszą samoocenę i samopoczucie, lecz sprawia też, że owal twarzy prezentuje się lepiej.

Aparat ortodontyczny ruchomy

Nowoczesna ortodoncja dostarcza cały wachlarz możliwości pacjentom którzy zdecydowali się na skorygowanie wad zgryzu. Jedną z nich jest aparat ortodontyczny ruchomy.

Aparat ortodontyczny kosmetyczny

Na piękny uśmiech nie składają się tylko zdrowe i śnieżnobiałe zęby, ale również ich prawidłowe ustawienie.

Aparat ortodontyczny stały

Aparat ortodontyczny stały zaleca się dla młodzieży i dorosłych, do zębów stałych. Pozwala na korygowanie wad znacznie poważniejszych niż aparat ruchomy. Zbudowany jest z zamków i pierścieni (lub rurek), które są mocowane do zewnętrznych powierzchni zębów specjalnym klejem.

Ortodonta | Dentysta Gdańsk, Implanty Gdańsk, Ortodonta Gdańsk, Stomatolog Gdańsk. Klinika Stomatologiczna Perfect Smile.