Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Implanty

Implanty stomatologiczne to śruby wykonane najczęściej z tytanu, których zadaniem jest zastąpienie brakującego korzenia zębowego. Ich struktura jest zmodyfikowana w taki sposób, że w znacznym stopniu przypomina kolagen. Dzięki temu właśnie organizm człowieka doskonale toleruje tego typu wszczepy. Dlatego wykorzystując nowoczesne techniki leczenia stomatologicznego jesteśmy w stanie odbudować braki zębowe pacjentów. W naszej klinice stomatologicznej stosujemy tylko i wyłącznie najwyższej klasy systemy implantologiczne. Ich najwyższą jakość potwierdzają certyfikaty otrzymane przez liczne ośrodki uniwersytecko – badawcze ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Niemiec i Japonii. Ponadto nasi lekarze implantolodzy to najwyższej klasy specjaliści. Ich kompetencje i wiedze poświadcza wiele certyfikatów i świadectw odbycia szkoleń w kraju i za granicą.

Implanty stomatologiczne Gdańsk

Jak wszczepia się implanty stomatologiczne?

Wszczepienie implantu lub wielu implantów nie jest zabiegiem skomplikowanym. Przebiega zasadniczo w trzech głównych etapach. W pierwszym etapie, po wstępnej analizie stanu uzębienia, wykonaniu zdjęcia pantomograficznego lekarz implantolog wywierci w wyrostku zębodołowym otwór. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zazwyczaj nie dłużej niż 2 godziny. Po osteointegracji, gdy kość zrośnie się z implantem nastąpi wkręcenie śruby gojącej. Po kilkunastu dniach gojenia się błony śluzowej implant jest gotowy do nałożenia korony.

Poniżej opisujemy dokładnie niektóre aspekty związane z wszczepieniem implantów. Są to najczęściej spotykane sytuacje medyczne.

Alternatywne do implantów metody leczenia

Istnieją również alternatywne do implantów metody leczenia. Istotne jest to, aby każdy Pacjent posiadał wiedzę na ich temat. Na całym świecie w nowoczesnej stomatologii przyjęło się, że implanty są złotym standardem jeżeli chodzi o uzupełnianie braków zębowych.

Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne zazwyczaj po okresie 3-4 miesięcy od wszczepienia są gotowe do pełnego obciążenia. Jeżeli podczas wszczepienia został całkowicie pokryty dziąsłem, musi być na tym etapie odsłonięty.

Zabieg wszczepienia implantu

Zabieg wszczepienia implantu to procedura przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie ogólne może być również zastosowane, szczególnie w przypadkach pacjentów niespokojnych i mocno zdenerwowanych perspektywą zabiegu.

Przebieg leczenia implantologicznego

Przebieg leczenia implantologicznego jest pewnym procesem, na który składa się kilka wizyt Pacjenta w naszej Klinice.

Krótkie implanty

Utrata kości po utracie zęba to nieodwracalny i nieunikniony proces. Długotrwały brak zębów prowadzi do powstania bardzo dużego deficytu kości, przez co zabiegi implantacji stają się często wręcz niemożliwe do wykonania bez dodatkowych zabiegów regeneracji kości.

Leczenie niepowodzeń endodontycznych

Najczęstszą przyczyną utraty zębów są powikłania po leczeniu kanałowym. Nieprawidłowo przeleczone endodontycznie zęby są źródłem infekcji w jamie ustnej, oraz stanowią ognisko zapalne stanowiące zagrożenie dla całego organizmu.

Nagła utrata zęba

Najczęstszą przyczyną utraty zębów są powikłania po leczeniu kanałowym. Struktura zębów nawet prawidłowo przeleczonych kanałowo ulega z czasem osłabieniu i mogą one gorzej znosić obciążenia powstałe podczas gryzienia.

Rehabilitacja narządu żucia

W naszej Klinice pracują doświadczenie lekarze implantolodzy, dysponujący ponad 10 letnim doświadczeniem zabiegowym w zakresie chirurgii i implantologii. Posiadają oni niezbędną wiedzę, aby finalny efekt leczenia spełniał zarówno oczekiwania pacjenta, jak i wymagania funkcjonalne.

Rozległe braki zębowe

Rozległe braki zębowe stanowią poważny problem natury funkcjonalnej i estetycznej. Utrata kliku sąsiadujących ze sobą zębów powoduje zarówno spory dyskomfort pacjenta jak i poważne zaburzenia Jego żucia.

Implant górnej jedynki

Pacjentka zgłosiła się do naszej Kliniki z problemem estetycznym. Narzekała na ciemny kolor martwej, po leczeniu kanałowym jedynki górnej lewej.

Implanty Gdańsk | Dentysta Gdańsk, Centrum Implantologii Gdańsk, Ortodonta Gdańsk, Stomatolog Gdańsk. Klinika Stomatologiczna Perfect Smile.