Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Implanty

Implanty stomatologiczne to śruby wykonane najczęściej z tytanu, których zadaniem jest zastąpienie brakującego korzenia zębowego. Ich struktura jest zmodyfikowana w taki sposób, że w znacznym stopniu przypomina kolagen. Dzięki temu właśnie organizm człowieka doskonale toleruje tego typu wszczepy. Dlatego wykorzystując nowoczesne techniki leczenia stomatologicznego jesteśmy w stanie odbudować braki zębowe pacjentów. W naszej klinice stomatologicznej stosujemy tylko i wyłącznie najwyższej klasy systemy implantologiczne. Ich najwyższą jakość potwierdzają certyfikaty otrzymane przez liczne ośrodki uniwersytecko – badawcze ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Niemiec i Japonii. Ponadto nasi lekarze implantolodzy to najwyższej klasy specjaliści. Ich kompetencje i wiedze poświadcza wiele certyfikatów i świadectw odbycia szkoleń w kraju i za granicą.

Implanty stomatologiczne Gdańsk

Jak wszczepia się implanty stomatologiczne?

Wszczepienie implantu lub wielu implantów nie jest zabiegiem skomplikowanym. Przebiega zasadniczo w trzech głównych etapach. W pierwszym etapie, po wstępnej analizie stanu uzębienia, wykonaniu zdjęcia pantomograficznego lekarz implantolog wywierci w wyrostku zębodołowym otwór. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zazwyczaj nie dłużej niż 2 godziny. Po osteointegracji, gdy kość zrośnie się z implantem nastąpi wkręcenie śruby gojącej. Po kilkunastu dniach gojenia się błony śluzowej implant jest gotowy do nałożenia korony.

Poniżej opisujemy dokładnie niektóre aspekty związane z wszczepieniem implantów. Są to najczęściej spotykane sytuacje medyczne.

Dobre implanty – właściwości i cechy

Jakie właściwości i cechy powinny posiadać dobre implanty, aby gwarantowały swoją najlepszą jakość? Coraz większe oczekiwanie pacjentów względem estetyki oraz procedur mniej inwazyjnych w implantologii wymuszają ustawiczny, bardzo duży postęp w tej dziedzinie nauki.

Najlepsze implanty

W naszej codziennej praktyce, z wielu ważnych powodów stawiamy przede wszystkim na wysokiej jakości systemy implantologiczne (najlepsze implanty) od zaufanych producentów.

Regeneracja kości pod implanty

Utrata nawet pojedynczego zęba niesie za sobą nieodwracalne zmiany w strukturze kości wyrostka zębodołowego.

Gwarancja na implanty

Nasi implantolodzy zajmują się wszczepianiem implantów oraz odbudową protetyczną na implantach od ponad 12 lat; w tym czasie odnotowali bardzo niewiele niepowodzeń w leczeniu.

Periimplantitis

Periimplantitis, zaniki kości, problemy z dziąsłami oraz problemy ze zgryzem to dolegliwości z którymi czasami przyjdzie się nam zetknąć. Są to szczęście dość rzadko występujące problemy.

Specjalista implantolog

Implantologia na najwyższym, światowym poziomie jest dostępna w naszej Klinice Uśmiechu Perfect Smile w Gdańsku od dłuższego czasu.

Powikłania po wszczepieniu implantów

Warto pamiętać, że zabiegi wszczepienia implantów dentystycznych cechują się jednym z najwyższych odsetkiem powodzenia wśród zabiegów stomatologicznych, rzędu 98-99%.

Brak zęba i co dalej?

Brak zęba jest częstym przypadkiem, z jakim mamy do czynienia w codziennym kontakcie z naszymi Pacjentami. W przypadku brakującego zęba można nie zastosować żadnego leczenia, czyli pozostawić lukę w łuku zębowym. Niestety będzie miała ona duże znaczenie dla procesu żucia.

Alternatywne do implantów metody leczenia

Istnieją również alternatywne do implantów metody leczenia. Istotne jest to, aby każdy Pacjent posiadał wiedzę na ich temat. Na całym świecie w nowoczesnej stomatologii przyjęło się, że implanty są złotym standardem jeżeli chodzi o uzupełnianie braków zębowych.

Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne zazwyczaj po okresie 3-4 miesięcy od wszczepienia są gotowe do pełnego obciążenia. Jeżeli podczas wszczepienia został całkowicie pokryty dziąsłem, musi być na tym etapie odsłonięty.

Zabieg wszczepienia implantu

Zabieg wszczepienia implantu to procedura przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie ogólne może być również zastosowane, szczególnie w przypadkach pacjentów niespokojnych i mocno zdenerwowanych perspektywą zabiegu.

Przebieg leczenia implantologicznego

Przebieg leczenia implantologicznego jest pewnym procesem, na który składa się kilka wizyt Pacjenta w naszej Klinice.

Krótkie implanty

Utrata kości po utracie zęba to nieodwracalny i nieunikniony proces. Długotrwały brak zębów prowadzi do powstania bardzo dużego deficytu kości, przez co zabiegi implantacji stają się często wręcz niemożliwe do wykonania bez dodatkowych zabiegów regeneracji kości.

Leczenie niepowodzeń endodontycznych

Najczęstszą przyczyną utraty zębów są powikłania po leczeniu kanałowym. Nieprawidłowo przeleczone endodontycznie zęby są źródłem infekcji w jamie ustnej, oraz stanowią ognisko zapalne stanowiące zagrożenie dla całego organizmu.

Nagła utrata zęba

Nagła utrata zęba w skutek niepożądanego, nagłego działania udarowego nie jest najczęściej spotykana u naszych Pacjentów. Najczęstszą przyczyną utraty zęba są powikłania po leczeniu kanałowym.

Rehabilitacja narządu żucia

W naszej Klinice pracują doświadczenie lekarze implantolodzy, dysponujący ponad 10 letnim doświadczeniem zabiegowym w zakresie chirurgii i implantologii. Posiadają oni niezbędną wiedzę, aby finalny efekt leczenia spełniał zarówno oczekiwania pacjenta, jak i wymagania funkcjonalne.

Rozległe braki zębowe

Rozległe braki zębowe stanowią poważny problem natury funkcjonalnej i estetycznej. Utrata kliku sąsiadujących ze sobą zębów powoduje zarówno spory dyskomfort pacjenta jak i poważne zaburzenia Jego żucia.

Implant górnej jedynki

Pacjentka zgłosiła się do naszej Kliniki z problemem estetycznym. Narzekała na ciemny kolor martwej, po leczeniu kanałowym jedynki górnej lewej.

Bezzębie – Leczenie za pomocą implantów

Pacjenci dotknięci bezzębiem to wciąż duża grupa w wśród osób szukających pomocy w naszej klinice. Do utraty wszystkich zębów prowadzić może bardzo wiele czynników, działających w czasie całego życia pacjenta.

Implanty w jeden dzień

Brak zębów to nie tylko duży problem estetyczny. Niepełne uzębienie może spowodować problemy z układem pokarmowym oraz przesunięcie i uszkodzenie pozostałych zębów.

Leczenie implantologiczne

Leczenie implantologiczne pozwala odtworzyć utracone zęby i cieszyć się pięknym uśmiechem. Nasi lekarze implantolodzy to najwyższej klasy specjaliści, a w Klinice Perfect Smile dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, w tym cyfrową tomografią 3D.

Uzupełnienie kości pod implant

Utrata zęba kojarzy się zazwyczaj z mało estetycznym wyglądem. Niestety, często może to doprowadzić do utraty tkanki kostnej. Przyczyny zaniku tkanki kostnej mogą być rożne.

Leczenie kanałowe czy implant stomatologiczny

Najczęstszą przyczyną, która skłania nas do wizyty u stomatologa jest ból zęba. Niestety, najczęściej jest to sygnał, który informuje nas, że z naszym zębem dzieje się coś złego.

Przeszczep kości pod implant

Utrata zęba kojarzy się zazwyczaj z mało estetycznym wyglądem. Niestety, często może to doprowadzić do utraty tkanki kostnej, która następnie wiąże się z zabiegiem przeszczepu kości przed zabiegiem implantacji. Przyczyny zaniku tkanki kostnej mogą być rożne.

Implant natychmiastowy

Brak zębów to nie tylko duży problem estetyczny. Niepełne uzębienie może spowodować problemy z układem pokarmowym oraz przesunięcie i uszkodzenie pozostałych zębów.

Wszczepienie implantu zęba

Najbardziej fizjologicznym sposobem na odtworzenie brakującego zęba jest wszczepienie implantu zęba. Implant zęba to najczęściej tytanowy wszczep wielkości małej śruby, który można porównać do korzenia zęba.

Przeciwwskazania do implantów

Wszczepienie implantu zębowego jest stosunkowo mało inwazyjną procedurą. Jak każdy zabieg chirurgiczny wymaga jednak pewnej ingerencji chirurgicznej.

Kongres implantologiczny

Implantolog lek. dent. Marek Markiewicz oraz implantolog lek. dent. Tomasz Zarański w dniach 13-16.11.2014r. uczestniczyli w największym w Polsce Kongresie Implantologicznym Quitessenz Idea – Sztuka – Praktyka 2014.

Dobry implantolog

Dobry implantolog powinien spełnić kilka warunków, aby w pełnym zakresie mógł zaopiekować się swoim pacjentem.

Klinika Implantologiczna

 
Klinika Implantologiczna Perfect Smile jest placówką o ugruntowanej pozycji w zakresie implantologii stomatologicznej w Gdańsku. To zasługa wysokiej jakości sprzętu zabiegowego oraz dużego doświadczenia lekarzy, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje.

Rekonstrukcja kości pod implant poprzez rozszczepienie

Rekonstrukcja kości pod implant poprzez zabieg rozszczepienia wyrostka kostnego to często stosowana procedura, wykonywana wraz zabiegiem wszczepienia implantów. Z upływem czasu bezzębny wyrostek kostny ulega znacznemu zanikowi.

Augmentacja kości

Augmentacja kości – cena i podstawowa technika stosowana w klinice stomatologicznej Perfect Smile w Gdańsku jest zależna od wielkości ubytku kostnego, oraz od planowanego leczenia implantologicznego.

Odbudowa kości pod implanty

Odbudowa kości pod implanty – metody zabiegów umożliwiających wszczepienie implantów stomatologicznych. Przypadki, w których odbudowa kości staje się niezbędna nie tylko ze względów estetycznych, ale i ze względów zdrowotnych.

Tomografia komputerowa szczęki

Tomografia komputerowa szczęki jest jedną z metod diagnostyki stomatologicznej. Prawidłowe planowanie zabiegów implantologicznych poprzedzone musi być dokładną diagnostyką struktury kości.

Implanty zębowe – metody uzupełnienia braków

W przypadku bezzębia implanty zębowe są idealnym środkiem wpływającym na poprawę komfortu życia. Pacjenci już nie są skazani na ruchome protezy całkowite. Aby wykonać pracę stałą przy bezzębiu, należy wszczepić 6-8 implantów w szczęce oraz 6 implantów w żuchwie.

Mosty na implantach

Mosty na implantach czyli uzupełnienie braków wielozębowych przy użyciu wszczepów stomatologicznych. Rozległe braki zębowe stanowią poważny problem zdrowotny. Powodują duży spadek zdolności prawidłowego żucia, przyczyniają się do zapadania się policzków i zmian rysów twarzy.

Implant zęba

Implant zęba obecnie jest najbardziej fizjologicznym rozwiązaniem uzupełnienia braku zębowego. Wszak problem pojedynczych braków zębowych jest bardzo powszechny.

Cena wszczepienia implantu

Implanty zębowe pozwalają na odtworzenie utraconych zębów w najwierniejszy i najbardziej naturalny sposób. Wraz z zębami przywracamy funkcję prawidłowego żucia, estetyczny wygląd uśmiechu oraz prawidłowe rysy twarzy.

Implanty zębów

Implanty zębów to ciało obce, mające na celu możliwie najwierniejsze odtworzenie naturalnej funkcji oraz naturalnej estetyki uszkodzonej części ciała lub organu. Najpopularniejsze, zatem najczęściej stosowane, są implanty zastępujące tkanki twarde, na przykład utracone zęby.

Implantolog Gdańsk

Nie każdy dentysta chce być implantologiem lub nadaje się do roli implantologa. Rozpoczęcie leczenia implantologicznego u pacjentów poparte musi być doświadczeniem i wiedzą chirurgiczną, protetyczną oraz periodontologiczną.

Implanty Gdańsk | Dentysta Gdańsk, Centrum Implantologii Gdańsk, Ortodonta Gdańsk, Stomatolog Gdańsk. Klinika Stomatologiczna Perfect Smile.