Zadzwoń +48 58 300 05 88 lub Napisz do nas
ul. Noskowskiego 17A Gdańsk Suchanino

Implanty

Implanty stomatologiczne to śruby wykonane najczęściej z tytanu, których zadaniem jest zastąpienie brakującego korzenia zębowego. Ich struktura jest zmodyfikowana w taki sposób, że w znacznym stopniu przypomina kolagen. Dzięki temu właśnie organizm człowieka doskonale toleruje tego typu wszczepy. Dlatego wykorzystując nowoczesne techniki leczenia stomatologicznego jesteśmy w stanie odbudować braki zębowe pacjentów. W naszej klinice stomatologicznej stosujemy tylko i wyłącznie najwyższej klasy systemy implantologiczne. Ich najwyższą jakość potwierdzają certyfikaty otrzymane przez liczne ośrodki uniwersytecko – badawcze ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Niemiec i Japonii. Ponadto nasi lekarze implantolodzy to najwyższej klasy specjaliści. Ich kompetencje i wiedze poświadcza wiele certyfikatów i świadectw odbycia szkoleń w kraju i za granicą.

Implanty stomatologiczne

Jak wszczepia się implanty stomatologiczne?

Wszczepienie implantu lub wielu implantów nie jest zabiegiem skomplikowanym. Przebiega zasadniczo w trzech głównych etapach. W pierwszym etapie, po wstępnej analizie stanu uzębienia, wykonaniu zdjęcia pantomograficznego lekarz implantolog wywierci w wyrostku zębodołowym otwór. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zazwyczaj nie dłużej niż 2 godziny. Po osteointegracji, gdy kość zrośnie się z implantem nastąpi wkręcenie śruby gojącej. Po kilkunastu dniach gojenia się błony śluzowej implant jest gotowy do nałożenia korony.

Poniżej opisujemy dokładnie niektóre aspekty związane z wszczepieniem implantów. Są to najczęściej spotykane sytuacje medyczne.

Rehabilitacja narządu żucia

W naszej Klinice pracują doświadczenie lekarze implantolodzy, dysponujący ponad 10 letnim doświadczeniem zabiegowym w zakresie chirurgii i implantologii. Posiadają oni niezbędną wiedzę, aby finalny efekt leczenia spełniał zarówno oczekiwania pacjenta, jak i wymagania funkcjonalne.

Rozległe braki zębowe

Rozległe braki zębowe stanowią poważny problem natury funkcjonalnej i estetycznej. Utrata kliku sąsiadujących ze sobą zębów powoduje zarówno spory dyskomfort pacjenta jak i poważne zaburzenia Jego żucia.

Implant górnej jedynki

Pacjentka zgłosiła się do naszej Kliniki z problemem estetycznym. Narzekała na ciemny kolor martwej, po leczeniu kanałowym jedynki górnej lewej.

Bezzębie – Leczenie za pomocą implantów

Pacjenci dotknięci bezzębiem to wciąż duża grupa w wśród osób szukających pomocy w naszej klinice. Do utraty wszystkich zębów prowadzić może bardzo wiele czynników, działających w czasie całego życia pacjenta.

Implanty w jeden dzień

Brak zębów to nie tylko duży problem estetyczny. Niepełne uzębienie może spowodować problemy z układem pokarmowym oraz przesunięcie i uszkodzenie pozostałych zębów.

Leczenie implantologiczne

Leczenie implantologiczne pozwala odtworzyć utracone zęby i cieszyć się pięknym uśmiechem. Nasi lekarze implantolodzy to najwyższej klasy specjaliści, a w Klinice Perfect Smile dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, w tym cyfrową tomografią 3D.

Uzupełnienie kości pod implant

Utrata zęba kojarzy się zazwyczaj z mało estetycznym wyglądem. Niestety, często może to doprowadzić do utraty tkanki kostnej. Przyczyny zaniku tkanki kostnej mogą być rożne.

Leczenie kanałowe czy implant stomatologiczny

Najczęstszą przyczyną, która skłania nas do wizyty u stomatologa jest ból zęba. Niestety, najczęściej jest to sygnał, który informuje nas, że z naszym zębem dzieje się coś złego.

Przeszczep kości pod implant

Utrata zęba kojarzy się zazwyczaj z mało estetycznym wyglądem. Niestety, często może to doprowadzić do utraty tkanki kostnej, która następnie wiąże się z zabiegiem przeszczepu kości przed zabiegiem implantacji. Przyczyny zaniku tkanki kostnej mogą być rożne.

Implant natychmiastowy

Brak zębów to nie tylko duży problem estetyczny. Niepełne uzębienie może spowodować problemy z układem pokarmowym oraz przesunięcie i uszkodzenie pozostałych zębów.

Implanty Gdańsk | Dentysta Gdańsk, Centrum Implantologii Gdańsk, Ortodonta Gdańsk, Stomatolog Gdańsk. Klinika Stomatologiczna Perfect Smile.